Újabb pragmatikus CFR-győzelem

Kétgólos előny a Fradinak

Olaszos győzelmet aratott a Kolozsvári CFR a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának első mérkőzésén: egyetlen találattal múlta felül az izraeli Maccabi Tel-Aviv együttesét.

A látványosnak nem mondható, a fellegvári stadionban lejátszott mérkőzés egyetlen gólját Omrani szerezte a 22. percben, egy szögletet követően. Rondon a második félidőben óriási helyzetet hagyott ki, amikor egyedül maradt a kapussal, de gyenge lövése a kapuval párhuzamosan csorgott el.

Az idény első hivatalos mérkőzését játszó Maccabi nem csillogott, de volt egy-két jó helyzete, így Dan Petrescu tanítványai nem dőlhetnek hátra a visszavágón annak ellenére, hogy sikerült kipipálniuk a célt: nem kaptak gólt hazai pályán. A CFR – ha továbbjut – minden bizonnyal a Celtic Glasgow együttesével játszik a 3. körben; a skót gárda e cikk írásakor 4–0-ra vezet az észt Nomme Kalju ellen.

A Ferencváros közben hazai pályán 3–1-re (gólszerzők: Bonello 19., öngól, Lanzafame 2 – 36., 59., előbbit 11-esből, illetve Yuri 85.) legyőzte a máltai Vallettát a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójának első mérkőzésén, így magabiztos előnnyel várhatja a jövő keddi idegenbeli visszavágót. A román Radu Marian Petrescu vezette mérkőzésen az FTC három góllal is vezetett,a vendégek öt perccel a vége előtt szépítettek.

Amennyiben a magyar bajnok a papírformának megfelelően továbbjut, akkor a következő körben valószínűleg a horvát Dinamo Zagrebbel találkozik, amely kedden 2-0-ra nyert a georgiai Saburtalo vendégeként.