U-s vereség Vâlceán

Újabb, ezúttal várt vereséget szenvedett a Kolozsvári U Alexandrion csapat a női Virágok Ligája 19. fordulójának hétfői mérkőzésén Râmnicu Vâlceában a helyi MKK-tól.

A Traian Sportcsarnokban lebonyolított találkozón 34–27 (16–11) arányban győzött a tabella dobogós helyére felkapaszkodó házigazda. A mérkőzés elején mintegy 20 percig haladtak fej fej mellett a csapatok, aztán a vâlceaiak megléptek 13–8-ra. A kolozsvári gárda kettőre felzárkózott, de a félidő hajráját nem bírta, s visszaállt az ötgólos különbség. Alin Bondar tanítványainak hátránya a második játékrészben egyre nőtt, adott pillanatban már nyolc gól is volt a házigazdák előnye, ebből hetet a végére is megtartottak.

A kolozsvári góldobók: Ani-Senocico 10, Lazăr és Boian 5–5, Petruş 4, Chintoan, Vasiliu és Vălean 1–1; a házigazdák legjobbja Cristina Florica volt 7 találattal.

A kolozsvári lányok 13. alkalommal kaptak ki ebben az idényben, a visszavágók mérlege egy győzelem és öt vereség. A lányok számára kiesési rangadó következik szombaton 11 órakor az új sportcsarnokban, a BT-Arénában a közvetlen vetélytárs Szlatinai MSC ellen.

A forduló további eredményei: • Szlatinai MSC–Brălai Dunărea 17–16 (7–10) • Brassói Corona ASC–Galaci Dunărea ESK 21–18 (8–8) • Bukaresti Rapid USL Metrou–Szloboziai MKK 24–26 (12–10) • Nagydisznódi Magura–Románvásári/Romani MSC 29–23 (15–11). Az EHF-kupában szereplő két csapat szerdán játssza a meccsét (Krajovai MSC–Bukaresti MSC és Besztercei MSC–Zilahi KK), s ugyancsak szerdán pótolják a 18. fordulóból elhalasztott Galaci Dunărea–Bukaresti Rapid találkozót. Az állás: 1. Buk. MSC 54 pont/18 mérkőzés, 2. Krajova 39/17 (460–383), 3. Rm. Vâlcea 39/19 (487–430), 4. Magura 37/18, 5. Beszterce 32/18, 6. Zilah 28/17, …, 12. KOLOZSVÁR 14/19.