U-s vereség, Potaissa győzelem

Közel másfél hónap szünet után a 15. fordulóval folytatódott a férfi kézilabda Bölények Ligája sorozata. A hétközi fordulóban az élvonalba visszafogadott kolozsvári gárda hazai pályán szenvedett vereséget, a Tordai Potaissa idegenből hozta el mind a három pontot.

A Horia Demian Sportcsarnokban a Foksányi MSC volt a Kolozsvári Universitatea Sportklub vendége. A Ioan Ani-Senocio edzette házigazdák jól kezdtek, 3–2-re és 8–4-re is vezettek, de megtorpantak, és 9-nél utolérték őket. A szünetig azonban még beleerősítettek, s három gól előnnyel zárták a játékrészt, kihasználva, hogy a moldvai gárda hét támadás eredménytelenül zárt (12–9). A kolozsváriak a második félidő közepéig tartották magukat, Foksány 16-nál egyenlített, utána viszont a vendégeké volt a pálya.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Foksányi MSC 18–24 (12–9) – a kolozsvári góldobók: Cătălin Fodorean 6, Kotai Raul 4, Alexandru Coman 3, Alexandru Draia 2, Alexandru Epure, Alexandru Gurănescu és Dacian Milăşan 1–1.

A szucsávai Dumitru Bernicu Sportteremben a Challenge Kupa győztes Tordai Potaissa kezdett jobban (16. perc: 4–6). Adrian Chiruţ tanítványai 7–7-re egyenlítettek, a hajrá azonban a Potaissáé volt (28. perc: 7–10; szünetben: 8–10).

A Szucsávai ESK jobban kezdte a második játékrészt, a 39. percben át is vette a vezetést (12–11). A Potaissa 14-nél érte utol ellenfelét a 44. percben, és 5 perc alatt négygólos előnyre tettek szert (16–20). A végéig egy gólt sikerült megőrizni ebből, de Horaţiu Gal tanítványai így is megérdemelt győzelmet arattak.

Végeredmény: • Szucsávai ESK–Tordai Potaissa 21–22 (8–10) – a Potaissa gólszerzői: Thalmaier Roland 5, Georgică Cântec, Ionuţ Călin Rotaru, Radu Cristian Ghiţă és Szőke Marius Alin 3–3, Daniel Pop 2, Tálas Elemér Huba, Răzvan Pavel és Radu Alexandru Lazăr 1–1.

További eredmények: • Dél-Dobrudzsai KK–Buzăui SK 30–22 • Nagybányai Minaur–Călăraşi-i Dunărea 31–32 • Bákói MSC–Bukaresti Steaua 26–30 • Fogarasi MSC–Bukaresti MSC 29–24 (!). Csütörtökön játsszák a Temesvári Politechnika MSC–Bukaresti Dinamó találkozót. Az állás: 1. Buk. MSC 34 pont/14 mérkőzés, 2. Dél-Dobrudzsa 33/15 (427–360), 3. Călăraşi 33/15 (441–397), 4. POTAISSA 30/15, 5. Steaua 29/15, 6. Foksány 25/15, …, 14. KOLOZSVÁR 0/15.

A hétvégi 16. fordulóban a Potaissa vasárnap 18 órakor a Gheorghe Bariţiu Sportteremben fogadja a Fogarasi MSC-t, míg szombaton 13 órakor a Kolozsvári Universitatea SK a Bukaresti MSC vendége lesz.