U NTT Data: siker két pontért

A női röplabda A1-osztályban az alapszakasz 21., utolsó előtti fordulóját rendezték szerdán, a Kolozsvári U NTT Data fordulatos mérkőzésen gyűrte le az újonc Voluntari-i CSO gárdáját a Horia Demian Sportcsarnokban.

Luminiţa Trombiţaş tanítványai 3:2 (17, –22, 21, –23, 12) arányban diadalmaskodtak, a találkozó 112 percet tartott. A kolozsváriak legjobbja Simina Străchinescu volt, 21 pontot szerzett. A győzelemmel az U NTT Data 2, a sereghajtó voluntari-i gárda 1 ponttal gazdagodott.

A kolozsváriak a 22. játéknapon pénteken 13 órakor a Bukaresti Dinamó vendégei lesznek.

A többi eredmény: • Medgidiai SK–Bukaresti Dinamó 3:2 • Piteşti-i  Argeş–Bákói Ştiinţa 1:3 • Balázsfalvi Volei Alba–Târgoviştei MSC 3:2 • Galaci Belor ESK–Lugosi MSC 1:3. A Bukaresti Rapid szabadnapos volt. Az állás: 1. Balázsfalva 54 pont/19 mérkőzés, 2. Dinamó 49/19, 3. Târgovişte 44/19, …, 9. U NTT DATA 9/17, …, 11. Voluntari 4/19.

A férfiaknál szombaton a 18. fordulóval zárul az alapszakasz, 18 órakor Kolozs megyei rangadót rendeznek Aranyosgyéresen, ahol a helyi MSC a Kolozsvári Universitatea Sportklubot fogadja. Míg a megye harmadik együttese a Temesvári UV vendége lesz 17.30 órai kezdettel.