U FC: sovány döntetlennel is az alsóház élén

A másodosztályú Kolozsvári U FC 1–1 (1–1) arányú döntetlenre végzett a sereghajtó és a matematikailag már kiesett Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok ellen a Kolozsvár Arénában az alsóházi rájátszás harmadik fordulójában szerdán, de Costel Enache együttese így is az élre állt az A-csoportban.

Sőt, a vendégek indították góllal a találkozót, a Kolozsvári CFR 1907-ben is megfordult Gabriel Ionuţ Dodoi mintegy 10 méterről jól eltalált lövéssel betalált Iulian Daniel Anca-Trip kapujába (0–1). Az egyenlítés a 31. percben jött el, amikor Tudor Marius Telcean fejesénél még menteni tudott Marius Leonard Aldescu kapus, de az izraeli idegenlégiós Idan Golan a kapuba pöckölte a kipattanót (1–1).

A második félidőben mezőnyfölényben és a 82. perctől emberelőnyben is játszó U FC (Marian Pleaşcă megkapta a második sárga lapot, s korábban mehetett zuhanyozni) többre már nem volt képes.

A kolozsváriak összeállítása: Iulian Daniel Anca-Trip – Victor Robert Dican, Tudor Marius Telcean (46. perc Andrei Răuţă), Srdjan Luchin (87. perc Dan Mihai Berci) – Daniel Nicolae Pîrvulescu (76. perc Rareş Valentin Sburlea), Alexandru Augustin Negrean, Sérgio Miguel Hora Ribeiro, Carol Taub – Cosmin Meşter (76. perc Ştefănescu), Idan Golan, Derick Chuka Ogbu (68. perc Alexandru Pop).

Eredmények, II. liga, rájátszás:

Alsóház, A-csoport, 3. forduló: • Lénárdfalvi ACSF–Bukaresti Metaloglobus 3–1 (gól: Marius Coman 2 – 64. és 82., valamint Cătălin Jucan – 79. perc, illetve Aguinaldo Mendes – 1 perc; kiállítva: Rasszambek Ahmatov – 86. perc, Lénárdfalva; a mérkőzés tartalék játékvezetője a kolozsvári Sorin Vădana volt) • Szlatinai MSC–Temesvári Ripensia 0–0 • Kolozsvári U FC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 1–1 (Idan Golan – 31. perc, illetve Gabriel Ionuţ Dodoi – 5. perc; kiállítva: Marian Pleaşcă – 82. perc). A Konstancai Farul szabadnapos volt.

A 4. forduló tervezett programja (a mérkőzések egységesen 11 órakor kezdődnek), szombaton: • Farul–Lénárdfalva • Metaloglobus–Szlatina. Vasárnap: • Ripensia–Kv. U FC; a Pandúrok szabadnapos. Az állás:

7.      Pandúrok   3       0       1       2       3–9   14

B-csoport, 3. forduló: • Bodzavásári/Buzăui Gloria–Szloboziai Unirea 0–0 • Chiajnai Concordia–Bákói Aerostar 3–1 (gól: Marius Dumitru – 3., Hamza Younes – 23. és Azdren Llullaku – 63 perc, illetve Alexandru Zaharia – 56. perc). A Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Ploieşti-i Petrolul találkozót a Gorj megyeiek kupamérkőzése miatt április 21-re, szerdára halasztották. A Resicabányai MSC szabadnapos volt.

A 4. forduló tervezett szombati programja (a mérkőzések javarészt 11 órakor kezdődik): • Resicabánya–Concordia • Aerostar–Jövő Pandúrok • Petrolul–Bodzavásár (12.30-kor); a Szlobozia szabadnapos. A sorrend: 1. Petrolul 34 pont/2 mérkőzés, 2. Jövő Pandúrok 32/2, 3. Concordia 31/3, 4. Bodzavásár 30/2, 5. Szlobozia 24/3, 6. Resicabánya 22/2, 7. Aerostar Bacău 10.

Felsőház, 3. forduló: • FK Csíkszereda–Krajovai U 1948 1–2 (gól: Juan Bauza – 82. perc, illetve Andrea Compagno – 22. és Andrei Ciolacu – 52. perc, 11 m) • Călăraşi-i Dunărea–Mioveni-i SK 1–5 (Saifeddine Alami – 53. perc, illetve Ionuţ Burnea 2 – 19. és 38., Bogdan Rusu – 41., továbbá Ştefan Blănaru 2 – 52. és 59. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Bukaresti Rapid 1–2 (Alin Ignea – 30. perc, illetve Adrian Bălan – 87., 11 m és Antonio Sefer – 91. perc).

A 4. forduló tervezett hétfői programja: • Mioveni–ASU Poli (16 órakor) • Csíkszereda–Călăraşi (18.30-kor) • Krajovai U 1948–Rapid (21 órakor). A táblázaton: 1. Rapid 42 (7–2), 2. Krajovai U 1948 42 pont (3–1), 3. Mioveni 38, 4. Călăraşi 35, 5–6. ASU Poli és Csíkszereda 33–33 (egyaránt 1–3-as gólarány).

Borítókép: Nagy küzdelem, kevés eredmény a zsilvásárhelyi kapu előtt – FOTÓ: FACEBOOK/FCUCLUJ