U FC: pontszerzés a fővárosban

A frissen élvonalba került Kolozsvári U FC a fővárosi Nemzeti Stadion katlanjában kezdte meg szereplését a labdarúgó Szuperligában, az alapszakasz első fordulójában 1–1-es döntetlent ért el az FCSB ellen. A dinamikus mérkőzés egyik főszereplőjévé a most felavatott videóbíró-rendszer (VAR) vált.

A vezetést a kolozsváriak szerezték meg az első félidő ráadásperceiben Adrian Bălan révén, a második játékrész elején Florin Tănase büntetőből egyenlített.

Az U FC gyakorlatilag már a 24. percben is betalált, amikor Dragoş Sebastian Tescan jól elvégzett szabadrúgása megpattant Alexandru Mihăiţă Chipciun, a VAR-technológia viszont kiderítette, hogy a labda utóbbi kezét érte, így a fogarasi Marian Alexandru Barbu játékvezető érvénytelenítette a gólt. A 34. percben az Adrian Petrea edzette FCSB-nek is érvénytelenítette a találatát a videóbíró, a gólszerző Florin Tănase leshelyzete miatt.

A VAR viszont nem állt a helyzet magaslatán később, amikor a brazil Romário Santos Pires csapatkapitány kezezését vizsgálta, amely 11-est és kiállítást is vonhatott volna maga után.

A hosszabbítás negyedik percében az FCSB „svájcer sajt” jellegű lyukas védelmét kihasználták a vendégek: Ioan Constantin Filip jobbról, az alapvonal közeléből adta be a labdát, az őrizetlenül hagyott Adrian Bălan pedig az üres kapuba passzolt (0–1).

A bajnoki ezüstérmes fővárosiak fordulás után, az 55. percben egyenlítettek: Andrei Gorcea felelőtlen kirohanása során a 16-oson belül szabálytalankodott Tănase ellen, a sértett végezte el a jogosan megítélt büntetőt, és higgadtan értékesítette a 11-est (1–1).

A második játékrészben még két fejes jelentett nagyobb helyzetet: a 73. percben Chipciu kísérlete elkerülte Ştefan Târnovanu kapuját, majd a túloldalon Ianis Stoica fejesét Gorcea a lécre tolta. A hosszabbításban az U FC cseréi is összehozhattak volna egy gólt, Cătălin Florin Hlistei jobbra passzolt Ovidiu Alexandru Bicnek, a középpályás viszont mellélőtt, így maradt az 1–1-es végeredmény.

Erik Lincar csapata: Andrei Gorcea – Roberto Romeo, Florin Ionuţ Ilie, Denis Florentin Ispas, Paul Ovidiu Pîrvulescu – Martin Christophe Jannick Remacle (81. perc Ovidiu Alexandru Bic), Romário Santos Pires, Ioan Constantin Filip (89. perc Andrei Ovidiu Piţian) – Dragoş Sebastian Tescan (44. perc Ely Ernesto Lopes Fernandes), Adrian Ionuţ Bălan (89. perc Cătălin Florin Hlistei), Alexandru Mihăiţă Chipciu; fel nem használt cserék: Laurenţiu Constantin Brănescu – Rolandas Baravykas, Florian Nichita Haită, Matei Moraru, Albert Hofman.

A fekete-fehérek számára a következő mérkőzés „hazai” pályán lesz vasárnap 19.30-kor a Krajovai Universitatea ellen, a találkozót az UNTOLD fesztivál előkészületei miatt Medgyesen játsszák.

Vasárnapi eredmények, Szuperliga, alapszakasz, 1. forduló: • Konstancai Farul–Krajovai U 1948 2–1 (gól: Constantin Grameni – 3. és Andrei Artean – 29. perc, illetve Sekou Sidibe – 58. perc; kiállítva: Marius Croitoru – 45. perc, Krajova, edző; a találkozót Ovidiuban játszották) • FCSB–Kolozsvári U FC 1–1 (Florin Tănase – 55. perc, 11 m, illetve Adrian Ionuţ Bălan – 45. + 4. perc).

Borítókép: Fekete-fehér gólöröm a találat után – FOTÓ: FACEBOOK/FCUCLUJ