U FC: négy gól egy félidő alatt

A román labdarúgó másodosztály 8. fordulójában a Kolozsvári U FC hazatért a Kolozsvár Arénába, s gyatra első félidő után négy góllal örvendeztette meg szurkolóit a második játékrészben a Ploieşti-i Petrolul ellenében.

Az idény elején feljutásról álmodozó csapatok rangadóján a vendégek két nagyobb helyzetet hagytak ki Ştefan Blănaru és Ianis Stoica révén, az U FC játékosai viszont nem találták az utat az ellenfél kapuja felé.

Fordulás után a gólcsendet mégis a házigazdák törték meg, amikor az 51. percben Cristian Gavra mintegy 25 m-ről megeresztett bombája beakadt a hosszú sarokba (1–0). A találkozó gyakorlatilag a 72. percben dőlt el, amikor a sepsiszentgyörgyi Lucian Rusandu játékvezető a Petrolul csapatkapitánya, az U FC-nél is megfordult Laurenţiu Marinescu és a portugál Ricardo Rafael Costa „Rafa” Miranda küzdelménél büntetőt ítélt a házigazdáknak. A bíró kiállította a tiltakozó Flavius Stoican edzőt és sárga lapot adott Marinescunak, a játék perceken át állt. A 11-est az egyetemisták csapatkapitánya, George Florescu vállalta be, gyengén lőtt jobbra, de Cezar Lungu kapus a másik irányba vetődött, így mégis betalált (2–0). A 78. percben újabb Marinescu–Rafa „párbaj” után előbbi megkapta a második sárga lapját, s idejekorán mehetett zuhanyozni.

Emberelőnyben már könnyen ment a játék az U FC-nek. A csereként beállt Daniel Nicolae Pârvulescu a 85. percben felszaladt a bal oldalon, s ideálisan adott be Carol Taubnak (3–0). Az első hosszabbításpercben egy másik cserejátékos, Florin Burghele a 16-oson belülről lőtt, és beállította a végeredményt (4–0).

Végeredmény: • Kolozsvári U FC– Ploieşti-i Petrolul 4–0 (gól: Cristian Gavra – 51., George Florescu – 72., Carol Taub – 85. és Florin Burghele – 91. perc).

Adrian Falub csapata: Cosmin Dur-Bozoancă – Rareş Daniel Takacs, Carlos Daniel Silveira de Graça „Kay”, Artur Crăciun, Dan Mihai Berci – Victor Robert Dican, George Florescu, Ricardo Rafael Costa „Rafa” Miranda (82. perc Inácio Miguel Ferreira Santos), Carol Taub – Alexandru Pop (87. perc Florin Burghele), Cristian Gavra (61. perc Daniel Nicolae Pârvulescu).Az U FC számára a keddi Román Kupa tizenhatoddöntő következik, a krajovai Ion Oblemenco Stadionban 21.30-kor a harmadosztályban szereplő Universitatea lesz az ellenfele.

További eredmények: • Sznagovi Sportul–FK Csíkszereda 0–1 (gól: Eder Gonzalez – 54. perc) • Mioveni-i SK–Călăraşi-i Dunărea 1–1 (Raul Costin – 47. perc, illetve Tha'er Fayed Al Bawab – 92. perc) • Zsilvásárhelyi Târgu Jiu-i Pandúrok–Aradi UTA 2–5 (Patrick Popescu – 47. és Gabriel Oiţă – 68. perc, illetve Alexandru Ioniţă 2 – 15. és 17., Ciprian Rus 2 – 53. és 57., továbbá Valentin Buhăcianu – 73. perc) • Bukaresti Daco-Getica–Bukaresti Metaloglobus 2–3 (Constantin Dedu – 24. és Claudiu Herea – 28. perc, illetve Robert Neacşu – 5., Florin Plămadă – 84. és Daniel Lung – 92. perc; kiállítva: Sota Mino – 64. perc, Metaloglobus) • Turnu Măgurele-i Turris Oltul–Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok 2–0 (Cristian Ciobanu – 12. és Silviu Pană – 33. perc) • Chiajnai Concordia–Piteşti-i Campionii Argeş FC 1–1 (Paul Batin – 42. perc, illetve Vlad Motroc – 15. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Resicabányai MSC 0–0 • Bukaresti Rapid–Buzăui Gloria MSC 3–2 (Cătălin Hlistei – 18., Marian Drăghiceanu – 58. és Antonio Sefer – 78. perc, illetve Dragoş Huiban – 10. és Valentin Munteanu – 52. perc). Hétfőn játsszák a Konstancai Farul–Temesvári Ripensia találkozót (17 órakor, élőben közvetíti a Look Sport, DigiSport1 és Telekom Sport1 tévéadó). A sorrend:

1.      Turris O.    8       7       1       0       18–2 22

2.      UTA 7       5       1       1       20–5 16

3.      Buzău         7       5       1       1       14–3 16

4.      Mioveni      8       4       4       0       11–5 16

5.      Metalogl.    8       4       1       3       14–10         13

6.      Rapid         7       4       1       2       10–7 13

7.      Argeş          8       4       1       3       10–8 13

8.      Concordia  8       3       3       2       7–9   12