U FC: idegenben nem megy

A Kolozsvári U FC labdarúgócsapata ismét vesztesen hagyta el a pályát vendégként, ezúttal a Piteşti-i Argeş FC otthonában kapott ki egy góllal a másodosztály hetedik fordulójának hétfőre maradt mérkőzésén.

Adrian Falub együttese csak a hosszabbításpercekben tudott szépíteni, a találkozó 2–1 (2–0) arányú hazai sikerrel zárult. Az U FC így vesztesen hagyta el harmadik kiszállását is az idényben.

A házigazdák találatai szinte azonos forgatókönyv alapján születettek. A 8. percben Şerban végzett el szabadrúgást balról, a hátvéd Kofi Twumasi hátrafejelte a labdát, amely így Vasile Buhăescuhoz jutott, aki fejjel bevette Dur-Bozoancă kapuját (1–0). Több mint negyedóra múlva ismét Şerban ívelt be szabadrúgást, és Andrei Panait fejelt gólt, ezúttal lesgyanús volt a helyzet (22. perc: 2–0). A félidőig szinte még nőtt a piteşti-iek előnye, a 39. percben Buhăescu duplázhatott volna Kofi újabb hibája után, de a kapusba lőtt.

Térfélcsere után kicsit „felébredt” az U FC, Gavra bombája okozott némi izgalmat az 56. percben, de a kapus két ütemben fogni tudta a labdát. Az Argeş sem hagyta magát, Tofan elzúgott jobb oldalon, de kihagyta a lehetőséget. A csereként beállt Dorin Goga és Octavian Ursu szépíthetett volna, de gól csak a 92. percben született, egy szöglet nyomán Goga talált be.

Falub a következő csapatnak szavazott bizalmat: Dur-Bozoancă – Căpuşă, Abrudan, Cordoş, Sepsi – Greu (64. perc Ursu), Kofi (51. perc Giurgiu), Florescu – Coman (46. perc Goga), Gavra, Hordouan.

A U FC-nek újabb próbatétel következik, ezúttal a Kolozsvár Arénában: vasárnap 18 órakor a Ploieşti-i Petrolul lesz az egyetemisták vendége.

Az élmezőny: 1. Clinceni-i Academica 18 pont, 2. Sznagovi Sportul 17, 3. Petrolul 16, 4. Mioveni-i SK 15 (14–6), 5. Argeş 15 (11–5), 6. Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 14, 7. Aradi UTA 13, 8. U FC 12.