U FC: hozták a kötelezőt

A román labdarúgó másodosztályban a 25. játéknapon a Kolozsvári U FC Bákóban vendégszerepelt, s egy góllal nyertek a kullogók közt jegyzett Aerostar ellenében.

A kolozsváriak nyertek ugyan, de nem játszottak meggyőzően. A találkozó gyakorlatilag 0–1-ről indult, a második percben Alexandru Ichim a saját kapujába talált. A hajrában a 80. percben János Norbert növelte az előnyt (0–2), négy percre rá Valentin Buhăcianu szépített.

Bogdan Lobonţ együttese: Cosmin Dur Bozoancă – Tiberiu Căpuşă, Andrei Cordoş, Dan Berci – Alexandru Coman, Kofi Twumasi (46. perc George Florescu), Sepsi László, Carol Taub – Nicolae Pârvulescu, Cristian Gavra (77. perc János Norbert), Dorin Goga (59. perc Mircea Axente).

Végeredmény: • Bákói Aerostar–Kolozsvári U FC 1–2 (gól: Valentin Buhăcianu – 84. perc, illetve Alexandru Ichim – 2., öngól és János Norbert – 80. perc).

További eredmények: • Mioveni-i SK–Târgoviştei Chindia 1–4 (gól: Simon Măzărache – 63. perc, illetve Liviu Mihai – 25., Cristian Cherchez – 60., 11 m; Mihai Neicuţescu – 83. és Daniel Florea – 93. perc; kiállítva: Ionuţ Rădescu – 45. perc, Mioveni) • Aradi UTA–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul Oradea 0–3 (Vasile Pop 2 – 22. és 39., valamint George Paraschiv – 92. perc; a 92. percben George Paraschiv 11-est hibázott) • Temesvári ACS Politechnika–Clinceni-i Academica 1–3 (Denis Golda – 81. perc, illetve Andrei Răuţă – 13., Alexandru Nicola – 62. és Vlad Mihalcea – 92. perc) • Brăilai Dacia Unirea–Baloteşti-i SK 1–0 (Gabriel Niţă – 70. perc; kiállítva: Iulian Moldoveanu kapus – 93. perc, Brăila) • Konstancai Farul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 2–0 (Petro Celestino – 5., 11 m és Paul Antoche – 42. perc) • Bukaresti Daco-Getica–Bukaresti Metaloglobus 1–1 (Constantin Costache – 25. perc, öngól, illetve Claudiu Herea – 3. perc, 11 m; a 49. percben a Daco-Getica játékosa, Raphael Stănescu 11 m) • Piteşti-i Argeş FC–Temesvári ASU Politechnika 0–0 • Temesvári Ripensia–Sznagovi Sportul 1–2 (Călin Toma – 45. + 2. perc, Alexandru Ioniţă I. 2 – 4. és 20. perc). Kedden játsszák a Ploieşti-i Petrolul–Petrozsényi Energeticianul találkozót (19.30-kor, élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás:

1.      Sznagov     25     18     4       3       42–17         58

2.      Kv. U FC   25     17     5       3       55–17         56

3.      Clinceni      25     18     1       6       48–17         55

4.      Chindia      25     16     6       3       49–26         54

5.      Petrolul      24     15     5       4       46–20         50

6.      Argeş          25     12     7       6       36–21         43

7.      Mioveni      25     11     5       9       38–29         38

8.      UTA            25     10     5       10     37–35         35