U FC: Gól nélkül idegenben

A román labdarúgó másodosztályban két feljutásról álmodó csapat csapott össze a 17. fordulóban az Ilfov megyei Ghermăneşti-ben: a Sznagovi Sportul és a Kolozsvári U FC, a csata nem hozott gólt.

Mindkét együttes előtt adódtak kisebb helyzetek, de a találkozó gól nélküli döntetlennel végződött.

A kolozsváriak győzelme dobogós helyre való kerülést jelentett volna, így Mircea Cojocaru gárdája maradt az ötödik helyen, s az Ilfov megyeiek léptek a bronzérmes pozícióba.

Az U FC összeállítása: Cosmin Dur Bozoancă – Alexandru Coman, Octavian Abrudan, Andrei Cordoş, Dan Berci – Gabriel Giurgiu, Sepsi László – Cristian Ene (80. perc Iuliu Haţiegan), Dorin Goga (csapatkapitány), Carol Taub (85. perc George Florescu) – Cristian Gavra (70. perc Marius Coman).

Végeredmény: • Sznagovi Sportul–Kolozsvári U FC 0–0.

További eredmények: • Konstancai Farul–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 5–0 (gól: Georgian Păun – 14., Yeboah Twumasi 2 – 35. és 45., Marius Fotescu – 41, valamint Momodow Jallow – 53. perc; a 61. percben a nagyváradi Cătălin Ţâră 11-est hibázott) • Brăilai Dacia Unirea–Bukaresti Daco-Getica 2–1 (Bertand Bebey – 53., 11m és Charles Acolatse – 78. perc, öngól, illetve Arthur Teuţ – 1. perc) • Temesvári Ripensia–Mioveni-i SK 1–1 (Cătălin Bădăuţă – 77. perc, illetve Valentin Balint – 39. perc) • Clinceni-i Academica–Bákói Aerostar 2–1 (Alexandru Nicola – 28. és Andrei Şut – 40. perc, illetve Adrian Hurdubei – 32 .perc) • Baloteşti-i SK–Temesvári ASU Politechnika 1–0 (Cornel Predescu – 30. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Petrozsényi Energeticianul 2–0 (Daniel Ciobanu – 60. és Daniel Pârvulescu – 84. perc; kiállítva: Cristian Raicea – 86. perc, Pandúrok) • Bukaresti Metaloglobus–Târgoviştei Chindia 0–0 • Temesvári ACS Poli–Ploieşti-i Petrolul 0–1 (Laurenţiu Marinescu – 54. perc, 11 m) • Aradi UTA–Piteşti-i Argeş FC 1–2 (David Popa – 69. perc, illetve Vasile Buhăescu – 23. és Cătălin Stan – 72. perc; a 69. percben David Popa 11-est hibázott). A sorrend:

1.      Chindia      17     12     3       2       36–17         39

2.      Petrolul      17     12     2       3       34–14         38

3.      Sznagov     17     11     4       2       28–13         37

4.      Clinceni      17     12     0       5       35–12         36

5.      Argeş                   17     10     5       2       32–13         35

6.      Kv. U FC   17     10     4       3       38–13         34

7.      Mioveni      17     10     3       4       30–12         33

8.      Pandúrok   17     7       3       7       31–24         24