U FC: Goga pontszerzése

Csapatkapitányának, Dorin Ioan Gogának köszönheti pontszerzését a Kolozsvári U FC, amely a másodosztály 16. fordulójában a Rapid bukaresti otthonában végzett 1–1-re.

A 32 éves csatár további gólhelyzeteket dolgozott ki vagy hagyott ki. A 27. percben a beadásából Alexandru Pop be is talált, de a gólt les címén érvénytelenítette a cernicai (Ilfov megye) illetőségű Ionuţ Coza játékvezető. Előtte viszont a Rapid szerzett vezetést a 24. percben: Ionuţ Voicu futtából adott be, Cătălin Hlistei magasabbra ugrott, mint a portugál Inácio Miguel Ferreira Santos, és 10 méterről a kapu bal oldalába fejelt (1–0).

A vasutasok vezetése csak 9 percet tartott, mert az U FC kontrájánál bal oldalról Carol Taub ívelte be a labdát, Goga megelőzte a védőket, és mintegy 6 méterről kilőtte a hosszúsarkot (1–1). A 36. percben ugyancsak ő rúgott szabadrúgást mintegy 30 m-ről, de a védők hárítani tudtak.

Fordulás után, a 60. percben óriási lehetőséget hagyott ki Goga, ezúttal Alex Pop volt a feladó, a csapatkapitány pedig egyedül maradt a kapussal, de nem találta el a kaput. Két percre rá a Rapid visszaszerezhette volna a vezetést, de az argentin Matías Roskopf 7 m-ről a kapusba lőtt. Más nagyobb lehetőséget nem nyíltak a gólszerzésre, így maradt az igazságos döntetlen.

Adrian Falub csapata: Cosmin Dur-Bozoancă – Inácio Miguel Ferreira Santos, Artur Crăciun, Tiago Henrique Damil Gomes – Rareş Daniel Takacs (66. perc Carlos Daniel Silveira de Graça „Kay”), André Filipe Ceitil Castanheira, Victor Robert Dican, Carol Taub – Cristian Gavra (84. perc Arnaud Guedj), Dorin Ioan Goga (88. perc Daniel Nicolae Pârvulescu), Alexandru Pop.

Végeredmény: • Bukaresti Rapid–Kolozsvári U FC 1–1 (Cătălin Hlistei – 24. perc, illetve Dorin Ioan Goga – 33. perc).

Az U FC számára következik szerdán 17.30-kor, a 17., hétközi fordulóban a Chiajnai Concordia a Kolozsvár Arénában.

További eredmények: • Turnu Măgurele-i Turris Oltul–Temesvári Ripensia 3–3 (gól: Adrian Voicu – 23., Florian Haită – 35. és Paul Paţurcă – 87. perc, illetve Alexandru Neagu – 39., tovább Albert Voinea 2 – 50. és 79., a második 11 m) • Konstancai Farul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 5–0 (Bodo Kanda – 3., 11 m, Ionuţ Stoica – 10., Alexandru Stoica – 13., Antonio Cruceru – 32., 11 m és Madikaba Doumbia – 38. perc; kiállítva: Ionuţ Stoica – 71. perc, illetve Gabriel Vişan – 31. perc) • Chiajnai Concordia–Sznagovi Sportul 2–0 (Eugen Nica – 10. és Alexandru Albu – 41. perc; kiállítva: Erik Lincar, edző – 15. perc, illetve Adrian Stoica – 63. perc) • Resicabányai MSC–Ploieşti-i Petrolul 1–1 (Raul Avram, kapus – 62. perc, öngól, illetve Laurenţiu Marinescu – 24. perc) • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Călăraşi-i Dunărea 1–3 (Alexandru Bădăuţă – 79. perc, illetve Bogdan Rusu 2 – 13. és 22., valamint Ndiaye Mediop – 93. perc; kiállítva: Iulian Anca-Trip, kapus – 10. perc, illetve Gaston Mendy – 84. perc) • Buzăui Gloria MSC–Bukaresti Metaloglobus 1–2 (Valentin Alexandru – 14. perc, illetve Alexandru Coman – 78. és Andrei Lungu – 82. perc) • ASU Poli–Csíkszereda 1–0 (Alin Ignea – 50. perc) • Campionii Argeş FC–Aradi UTA 0–0. A Mioveni-i SK szabadnapos volt. Az állás:

1.      Mioveni      15     8       6       1       27–10         30

2.      UTA 13     8       4       1       28–9 28

3.      Farul 16     7       4       5       20–14         25

4.      Petrolul      14     7       4       3       14–12         25

5.      Turris O.    14     7       3       4       25–15         24

6.      Metalogl.    15     6       5       4       17–12         23

7.      Rapid         14     6       4       4       17–14         22

8.      Argeş          15     6       4       5       20–20         22