U FC: Duna-parti henger

A labdarúgó másodosztály 7. fordulójának hétfői játéknapján a Kolozsvári U FC Turnu Măgurelén aratott arányaiban nagy győzelmet az előző idényben feljutásért harcoló, Erik Lincar edzette Turris-Oltul ellen.

Costel Enache együttese 4–1 (2–0) arányban nyert, a találkozót a fővárosi Andrei Antonie vezette.

Bár a Duna-partiak kezdtek jobban, gólt az egyetemisták lőttek elsőnek, a 25. percben Daniel Nicolae Pârvulescu talált be egy gyors ellentámadás végén (0–1). Még fordulás előtt Daniel Ionuţ Novac labdát szerzett a középpályán, magánakcióját pedig góllal zárta a 40. percben (0–2).

Térfélcsere után szépített a házigazda, az 56. percben egy szögletnél Vlad Ionuţ Muţiu kapus rosszul szaladt ki, Alexandru Sălcianu pedig a hálóba fejelt (1–2). A hajrában Denis Mâneran a 16-oson belül kilőtte a hosszúsarkot a 72. percben (ez volt az első találta a fekete-fehéreknél; 1–3), majd két perccel a lefújás előtt Novac duplázott, és beállította az 1–4-es végeredményt.

A találkozón először szerepelt a sérülésből felgyógyult Gabriel Sebastian Tamaş.

Costel Enache együttese: Vlad Ionuţ Muţiu – Laurenţiu Rus, Srdjan Luchin, Tudor Marius Telcean (46. perc Denis Mâneran), Gabriel Sebastian Tamaş (80. perc Andrei Iosif Mureşan), Robert Sorin Neciu – Ioan Constantin Filip, Daniel Ionuţ Novac, Cosmin Meşter (46. perc Alexandru Augustin Negrean) – Daniel Nicolae Pârvulescu (86. perc Alexandru Pop), Cristian Gavra (91. perc Carol Taub).

Eredmény, II. liga, alapszakasz, 7. forduló: • Turnu Măgurele-i Turris-Oltul–Kolozsvári U FC 1–4 (gól: Alexandru Sălcianu – 56. perc, Daniel Nicolae Pârvulescu – 25., Daniel Ionuţ Novac 2 – 40. és 88. perc, továbbá Denis Mâneran – 71. perc).

Így az U FC egyelőre felkapaszkodott a bajnokság 2. helyére, pénteken 18 órakor a 8. fordulóban a Chiajnai Concordiát fogadja a Kolozsvár Arénában. Különböző okok miatt a fordulónak gyakorlatilag csak a felét játszották le, a tervek szerint a megmaradt öt találkozót október 28-án bonyolítják le.