U FC: Csak egy pont a Ripensia ellen

Közel állt ismét az idegenbeli győzelemhez a Kolozsvári U FC, de az utolsó pillanatban pontot mentett a Ripensia Temesvárott a labdarúgó másodosztály 13. fordulójának nyitányán.

Az első félidőt a vendégek uralták, Dorin Goga a 41. percben váltotta gólra a fölényt, a csereként beáll Alexandru Coman beadását kotorta be 4 m-ről a kapuba, megelőzve a kapust. Szünet után a bánságiak támadtak többet, de egyenlíteniük csak a hosszabbítás második percében sikerült Ioan Andrei Vasile Dumiter révén: egy szöglet nyomán Alexandru Bădăuţă középre fejelte a labdát, a temesvári csatár pedig 5 m-ről kihasználta a ziccert.

Végeredmény: • Temesvári Ripensia–Kolozsvári U FC 1–1 (gól: Andrei Dumiter –92. perc, illetve Dorin Goga – 41. perc).

Adrian Falub a következő együttesnek szavazott bizalmat: Dur-Bozoancă – Rareş Takacs (40. perc Alexandru Coman), Abrudan, Andrei Cordoş, Berci – Gabriel Giurgiu (csapatkapitány), George Florescu – Haţiegan, Goga (75. perc Greu), Gavra – Marius Coman (79. perc Sepsi László).

A Ripensia elleni remi végzetesnek bizonyult a vezetőedző számára, az U FC vezetősége keresi Adrian Falub helyettesét.

A forduló többi mérkőzését szombaton és vasárnap bonyolítják le.

Egyelőre az állás: 1. Clinceni-i Academica 27 pont/12 mérkőzés (30–7), 2. Sznagovi Sportul 27 (20–8), 3. Târgoviştei Chindia 26/12, 4. Piteşti-i Argeş FC 25/12, 5. KV. U FC 24/13, 6. Ploieşti-i Petrolul 23/12, …, 14. Ripensia 13/13.

A 14. fordulóban az U FC ismét temesvári csapattal játszik, csütörtökön 17.45-kor az ACS Poli lesz az ellenfele a Kolozsvár Arénában.

Borítókép: Ekkor még örültek a kolozsváriak a vezető találatnak (középen gólszerző Dorin Goga) MEDIAFAX-FOTÓ