U FC-búcsú a Román Kupától

A labdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében a másodosztályú együttesek párharcán a Kolozsvári U FC 3–1 (0–1) arányban alul maradt a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok ellen a Kolozsvár Arénában rendezett zárt kapus találkozón.

A február 18-án játszott bajnoki mérkőzésen az U FC idegenben nyert 2–1-re, mostani ellenfele ellen, így a Flavius Stoican edzette együttesnek sikerült a visszavágás.

Pedig a fekete-fehéreknek ideálisan, gyakorlatilag 1–0-s előnyről indult a találkozó, az izraeli Idan Golan lövése a kapufát találta el, onnan pedig Mihai Lixandru hátvédről bepattant a saját kapujába. Az öngól után visszavettek az iramból a kolozsváriak, a hajrában pedig ez megbosszulta magát. A 69. percben Carol Taub a büntetőterületen belül szabálytalankodott, a fővárosi Andrei Antonie pedig 11-est ítélt, amelyet Alin Ţegle értékesített. Négy perc múlva viszont Alin Buleică könyöklését nem büntette a játékvezető, a kirobbant háborgásnak pedig az ellenfelét lefejelő csapatkapitány, Srgian Luchin lett az áldozata, a hátvéd egyenesen piros lapot kapott (Costel Enache vezetőedző megúszta sárgával). A megfogyatkozott egyetemistáknak ezek után még kétszer fejet kellett hajtaniuk a csereként beállt Daniel George Paraschiv tudása és lövései előtt.

Az U FC összeállítása: Vlad Ionuţ Muţiu – Victor Robert Dican, Srgian Luchin, Andrei Răuţă – Ionuţ Ilieş, Ioan Constantin Filip (81. perc Derick Chuka Ogbu), Alexandru Augustin Negrean (54. perc Ntonalnto „Donald” Atska), Carol Taub (81. perc Alexandru Pop) – Sérgio Miguel Hora Ribeiro, Cristian Gavra (64. perc Lucas Nicolas Chacana), Idan Golan (54. perc Daniel Nicolae Pîrvulescu).

Eredmények, Román Kupa, negyeddöntő: • Kolozsvári U FC (II. liga)–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok (II. liga) 1–3 (gól: Mihai Lixandru – 1. perc, öngól, illetve Alin Ţegle – 69., 11 m, továbbá Daniel Paraschiv 2 – 78. és 86. perc; kiállítva: Srgian Luchin – 73. perc, U FC) • Ploieşti-i Petrolul (II. liga)–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 0–3 (George Merloi – 50., Szulejmán Krpics – 61., 11 m és Sebastien Wuthrich – 81. perc; a Petrolul játékosa, Armando Vajushi a 86. percben 11-est hibázott). Kedden játszották: • Târgoviştei Chindia–Krajovai Universitatea 0–1 (George Alexandru Cîmpanu – 25. perc; a találkozó egyik megfigyelője a sepsiszentgyörgyi Oláh József volt). Csütörtökre maradt a Călărași-i Dunărea (II. liga)–Bukaresti Dinamó) mérkőzés.