U FC, a remirekorder

A labdarúgó II. liga küzdelemsorozata tavaszi idényének kezdetén a Kolozsvári U FC csapata ott folytatta, ahol korábban abbahagyta: a visszavágók 3., összességében a 22. fordulóban döntetlenre végzett a Kolozsvár Arénában a Piteşti-i Campionii Argeş FC-vel.

Az egyetemisták 11 remijüket jegyzik (sorozatban az ötödiket), ezúttal 1–1 volt a végeredmény (összesen 9-szer volt ez az eredményfajta számukra).

A 43. percben a vendégek kihasználták Cosmin Dur-Bozoancă kapus hibáját, a hálóőr kiejtette a kezéből a labdát, Andrei Blejdea pedig betalált (0–1). Az egyenlítés a hajrában született meg, a 77. percben a nemrég a CFR-től leigazolt Sebastian Árpád Mailat sokadik lehetőségét kihasználta, a 6-osról lőtt a hálóba (1–1).

Adrian Falub együttese: Cosmin Dur-Bozoancă – Inácio Miguel Ferreira Santos, Tudor Marius Telcean, Andrei Iosif Mureşan, Robert Sorin Neciu – George Florescu (61. perc Dorin Ioan Goga), Victor Robert Dican (88. perc Vlad Dumitru Mihalcea), Bogdan Florian Barbu – Cătălin Andrei Ştefănescu (83. perc Alexandru Pop), Cristian Gavra, Sebastian Árpád Mailat.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Piteşti-i Campionii Argeş FC 1–1 (gól: Sebastian Árpád Mailat – 77. perc, illetve Andrei Blejdea – 43. perc).

Az egyetemisták a közvetkező fordulóban a Buzăui Gloria MSC-hez látogatnak.

A forduló többi eredménye: • Sznagovi Sportul–Buzăui Gloria MSC 0–3 (játék nélkül, a csőd előtt álló házigazdák nem jelentek meg) • Konstancai Farul–Chiajnai Concordia 3–1 (gól: Antonio Cruceru 3 – 7., 14. és 58. perc, az első kettő 11 m, illetve Stelian Cucu – 90. perc) • Mioveni-i SK–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiui-i Jövő Pandúrok 0–2 (Alexandru Bădăuţă – 20. és Daniel Paraschiv – 52. perc; kiállítva: Alexandru Băican – 88. perc, Pandúrok) • Temesvári Ripensia–Bukaresti Metaloglobus 3–0 (Tudor Călin – 23., Caius Lungu – 29. és Claudiu Apro – 32. perc, 11 m; az 51. percben a Metaloglobus játékosa, Claudiu Herea 11-est hibázott) • Ploieşti-i Petrolul–Călăraşi-i Dunărea 2–0 () • Zsilvásárhelyi Pandúrok–Resicabányai MSC 1–4 (Adrian Tănăsoiu – 43. perc, 11 m, illetve Emanuel Dat – 60., Laurenţiu Breşneni 2 – 71. és 89., valamint Victoraş Astafei – 90. perc; kiállítva: Nicolae Cotolan – 88,. perc, Pandúrok). A Temesvári ASU Politechnika szabadnapos volt. Hétfőn 17.30-kor játsszák az FK Csíkszereda–Aradi UTA mérkőzést, kedden 19 órakor pedig a Bukaresti Rapid–Turnu Măgurele-i Turris Oltul találkozót. A táblázaton:

1.      UTA 20     12     5       3       37–13         41

2.      Mioveni      21     10     7       4       35–21         37

3.      Rapid         20     10     5       5       32–19         35

4.      Argeş          21     9       7       5       29–24         34

5.      Petrolul      21     9       7       5       21–19         34

6.      Turris O.    19     9       5       5       33–24         32

7.      Farul 21     9       5       7       27–19         32

8.      ASU Poli    20     8       7       5       19–10         31