U FC: a dicstelen idény „méltó” befejezése

A román labdarúgó másodosztályban az alsóház befejezte küzdelmeit, a Kolozsvári U FC 3–2 (1–0) arányú vereséggel zárt a Kolozsvár Arénában rendezett Lénárdfalvi ACSF elleni zárt kapus mérkőzésen a 7., utolsó fordulóban az A-csoportban.

Az összecsapásnak csak a Máramaros megyeiek számára volt tétje, de a Ripensia sikere miatt még a győzelemmel sem tudták elkerülni az osztályozót. Az U FC-nek csak a presztízsértékű csoportelsőség lehetett volna a fontos, de ezzel a fiúk már nem annyira törődtek. A vezetést a korábban a Kolozsvári CFR 1907-nél is megfordult Paul Batin szerezte meg, a 12. percben bombalövése utat talált Vlad Ionuţ Muţiu kapujába (0–1). Az egyenlítés nyolc perc múlva jöhetett volna, az aradi Mircea Ardelean 11-est diktált ugyanis a Sérgio Miguel Hora Ribeiro elleni szabálytalanságnál, a sértett portugál végezhette el a büntetőt, de a kapus megfogta a labdát a bizonytalan lövés után. Victor Robert Dican, Alex Pop és Alexandru Augustin Negrean helyzetei sem hozták el az egyenlítést, de a vendégek is növelhették volna előnyüket a csecsen származású francia Rassambek Akhmatov révén.

Térfélcsere után viszont Alexandru Pop duplája következett, az 53. percben Carol Taub beadását lőtte a rövidsarokba (1–1), majd négy percre rá 25 méterről bombázott Dorian Răilean kapujába (2–1). A Florian Fabian edzette lénárdfalviak azonban lehajrázták ellenfelüket: a 66. percben Alexandru Mărieş közeli lövéssel egyenlített (2–2), majd négy perccel a találkozó vége előtt Akhmatov állította be a végeredményt.

Az U FC összeállítása: Vlad Ionuţ Muţiu – Victor Robert Dican, Tudor Marius Telcean, Srdjan Luchin, Daniel Nicolae Pîrvulescu (83. perc Lucas Nicolas Chacana) – Ioan Constantin Filip (83. perc Daniel Ionuţ Novac), Ntonalto „Donald” Atska (30. perc Alexandru Augustin Negrean) – Carol Taub, Sérgio Miguel Hora Ribeiro (30. perc Cătălin Andrei Ştefănescu), Rareş Valentin Sburlea (30. perc Cosmin Meşter) – Alex Pop.

A csalódott Costel Enache vezetőedző a mérkőzés végén azt nyilatkozta, hogy feltehetően utoljára ült az egyetemisták padján, ugyanis a vezetőség nem kereste meg az esedékes szerződéshosszabbítás céljából.

Az U FC az A-csoport második helyén végzett, összességében pedig a bajnokság 10. helyén zárt.

Eredmények, 7. forduló:

Alsóház, A-csoport: • Temesvári Ripensia–Bukaresti Metaloglobus 1–0 (gól: Denis Golda – 92. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Konstancai Farul 1–2 (Felipe Acosta – 71. perc, illetve Ilie Damaşcan – 5. és David Savu – 74. perc) • Kolozsvári U FC–Lénárdfalvi ACSF 2–3 (Alexandru Pop 2 – 53. és 57. perc, illetve Paul Batin – 12., Alexandru Mărieş – 66. és Rassambek Akhmatov – 86. perc). A Szlatinai MSC szabadnapos volt. A végeredmény: 1. Farul 42 pont, 2. KV. U FC 39 (13–9), 3. Metaloglobus 39 (6–7), 4. Ripensia 36, 5. Lénárdfalva 35, 6. Szlatina 19, 7. Pandúrok 14.

B-csoport: • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC–Chiajnai Concordia 0–3 (Alexandru Cherecheş – 6., Andrei Herghelegiu – 51. és Azdren Llullaku – 63. perc) • Ploieşti-i Petrolul–Bákói Aerostar 2–0 (Vasile Buhăescu – 2 – 59. és 60. perc) • Szloboziai Unirea–Resicabányai MSC 1–0 (Ionuţ Dinu – 74. perc). A Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok szabadnapos volt. A végeredmény: 1. Petrolul 42 pont, 2. Jővő Pandúrok 41, 3. Bodzavásár 35, 4. Chiajna 34, 5. Szlobozia 29, 6. Resicabánya 26, 7. Aerostar 11.

A III. ligában folytatja a Szlatinai MSC, a Zsilvásárhelyi Pandúrok, a Resicabányai MSC és a Bákói Aerostar, a Lénárdfalvi ACSF és a Szloboziai Unirea május 15-én és 22-én osztályozós párharcot vív a II. ligában maradásért.

Eredmények, felsőház: • FK Csíkszereda–Mioveni-i SK 2–2 (gól: Soma Casiadi Bako – 1. és Pintér Norbert – 51. perc, illetve Ştefan Blănaru – 37. és Tiberiu Coman – 91. perc; kiállítva: Mészáros András – 81. perc, Csíkszereda) • Temesvári ASU Politechnika–Krajovai U 1948 2–1 (Mircea Axente – 17., 11 m és Dorin Codrea  – 28. perc, illetve Andrea Compagno – 47. perc; a találkozó egyik partjelzője a kolozsvári Szabó Gerő volt) • Călăraşi-i Dunărea–Bukaresti Rapid 3–2 (Valentin Alexandru 2 – 48. és 73., a második 11 m, valamint George Tudoran – 51. perc, illetve Rareş Ilie – 1. és Bogdan Barbu – 66. perc). A sorrend: 1. Krajovai U 1948 49 pont, 2. Rapid 46, 3. Mioveni  43, 4. Călăraşi 42, 5. ASU Poli 39, 6. Csíkszereda 37.