U-BT: visszavágtak a Steauának

A Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata nyolcadik győzelmét érte el a Nemzeti Liga A-csoportjának 10. fordulójában: Bukarestben nyolcpontos sikerrel vágott vissza a Steauának a hazai pályán elszenvedett vereségért.

Ezen a mérkőzésen mutatkozott be a kolozsváriaknál az újonnan leigazolt amerikai Darrin Ray Dorsey, aki főleg a hárompontos kísérleteknél parádézott. A Mihai Vlad Silvăşan edzette U-BT jobban kezelte a hajrát, félidőben még 34:34 állt az eredményjelző táblán két ellentétes negyed után. Az utolsó játékrészre a vendégek ötpontos előnyével fordultak az együttesek – ezt még két távoli dobással meg tudta fordítani a Steaua, ám a kolozsváriak volt hasonló válasza egy perc alatt Kyndall Dykes révén. Ezt az előnyt már megőrizte az U-BT a meccs végéig.

Végeredmény: • Bukaresti Steaua–Kolozsvári U-BT 73:81 (16:21, 18:13, 18:23, 21:24) – a kolozsvári pontszerzők: Kyndall Dykes 21, Jason Washburn 18, Sztanimir Marinov 15, Kuti Nándor-Levente 9, Andrei Calnicenco és Darrin Ray Dorsey 8–8, Tony Bernard Easley Jr. 2; játszott még: Török Roland és Anders Abu Teir; a keret tagja még: Andrei Sergiu Mureşan. A házigazdáktól a 15 pontig jutott Andrei Mandache volt a legeredményesebb.

További eredmények: • Bukaresti Dinamó Ştiinţa–Nagyváradi MSC ESK 77:91 • Nagyszebeni ESK–Krajovai U MSC 107:82. Lapzárta után ért véget a Temesvári MSC–Piteşti-i Argeş BCMU találkozó. Az állás: 1. Nagyszeben 18 pont/10 mérkőzés, 2. Krajova 18/10, 3. U-BT 18/10, 4. Nagyvárad 17/10, 5. Steaua 13/10, 6. Argeş 12/9, 7. Temesvár 11/9, 8. Dinamó 10/10.

Az U-BT számára következik a Dinamó Ştiinţa elleni szombati mérkőzés az új sportcsarnokban, az U-BT Arénában.

A tízcsapatos C-csoportban Florin Covaciu csapata, a Kolozsvári Universitatea Sportklub elszenvedte 13. vereségét, így továbbra is nyeretlenül sereghajtó, míg zsilvásárhelyi ellenfelük a 4. helyen áll.

Eredmény: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i ACS–Kolozsvári Universitatea SK 78:74 (25:16, 13:23, 15:15, 25:20).

A kolozsvári együttes kedden 17 órakor a Horia Demian Sportcsarnokban fogadja a Foksányi MSC-t. Az A-csoport 6., utolsó helyén álló női együttes pedig szerdán ugyanazon helyszínen az Aradi ICIM-et fogadja 19 órakor.

Borítókép: Kuti Nándor-Levente (labdával) ezúttal kilenc ponttal segítette csapatát – FOTÓ: WWW.U-BT.RO