U-BT: temesvári kosárvereség

A férfi kosárlabda Nemzeti Liga alapszakaszának második szakaszának harmadik fordulója hozta el a Kolozsvári U-BT együttesének idénybeli harmadik, a top 6-ban az első bajnoki vereségét.

A Mihai Silvăşan edzette gárda 78:69 (17:20, 22:17, 19:16, 20:16) arányban kapott ki a Temesvári KK otthonában a vasárnap esti mérkőzésen.

A kolozsvári pontszerzők: Filip Adamovics 16, Ousamane Barro és Vaidas Kariniauskas 10–10, Török Roland 9, Alekszandar Raszics és Makszim Pusztozvonov 8–8, Vlad Moldoveanu 6 és Kuti Nandor 2; játszott még Tudor Gheorghe. Az amerikai Kyndall Dykesot a vezetőség döntése értelmében pihentették. A házigazdák legeredményesebb játékosa Mladen Jeremics volt (26 pont).

A kolozsváriaknak kilenc nyert mérkőzéses sorozata szakadt meg ezzel, legutóbb 2016. december 23-án hazai pályán kaptak ki a Marosvásárhelyi Maros KK-tól.

Silvăşan mester az együttes honlapjának azt nyilatkozta, hogy hidegzuhanyként érte a vereség. „Nem volt sikeres meccs, főleg a távoli dobások nem mentek, és nem találtuk a megoldást a problémára – ez a győzelmünkbe került. Mindig mondom a fiúknak, hogy maradjunk józanok, mert még nem értünk el semmit. Nem számít, ha elsők vagyunk vagy más helyen állunk, ha nem játszunk folyamatosan jó minőségű kosárlabdát” – tette hozzá a csalódott vezetőedző.

A felsőház, 1–6. helyezettek állása 21 mérkőzés után: 1. U-BT 39 pont, 2. Nagyszebeni ESK 35, 3. Bukaresti Steaua Eximbank MSC 34, 4. Nagyváradi MSC ESK 32, 5. Temesvár 32, 6. Piteşti-i BCMU 31.

Az U-BT-nek hétközi forduló következik, szerdán 17 órától a nagyszebeni gárdát fogadja a Horia Demian Sportcsarnokban.