U-BT: nem volt elég a hajrá Váradon

A FIBA Európa Kupa férfi kosárlabdában a J-csoport romániai rangadójának visszavágóján a Kolozsvári U-BT hiába hajrázott jobban, elvesztette a mérkőzést a nagyváradi Antonio Alexe Sportcsarnokban.

Végeredmény: • Nagyváradi MSC ESK–Kolozsvári U-BT 80:75 (21:15, 23:15, 19:19, 17:26) – a kolozsvári pontszerzők: Patrick Richard 19, Donatas Tarolis 16, Darko Planinics 14, Karlo Zganec 9, Kerron Johnson 8, Artis Ate 7, Rareş Uţă 2; játszott még: Andrei Calnicenco, Kuti Nándor-Levente és Vida Dávid; a keret tagja még: Ştefan Grasu és Anton Rotaru.

A házigazdák főleg a második negyedben mutatott játékuknak köszönhetően megléptek, s előnyük a meccs végéig kitartott. A nagyváradi csapat a hárompontosoknál jeleskedett, a nagyszünetben 16 ponttal vezettek, s az utolsó negyed elején ez a különbség 21-re is nőtt. A nagy formában levő Aaron Broussard (ő volt a legeredményesebb játékos, 28 pontig jutott) vezérletével a Bihar megyeiek nem adtak esélyt Mihai Silvăşan gárdájának, amely az utolsó percben hét pontra közelített. A kolozsváriaktól hiába jeleskedett Patrick Richard – double-double-t ért el, a 19 pont mellett 11 gólpasszal –, az amerikai kosaras az utolsó három másodpercben hiába dobott triplát, csak a vereséget tudta kozmetikázni.

Kolozsvárott 81:76 volt az eredmény, így a váradiak annak is örülhettek, hogy idegenben egy ponttal dobtak, mint most az U-BT. Az utolsó két csoportmérkőzésén hazai pályán játszanak Silvăşanék, mindkét meccsen nyerniük kell, hogy továbbjussanak. Következik jövő héten szerdán 19 órakor a fehérorosz Tsmoki-Minszk elleni összecsapás.

A csoport másik mérkőzésén: • Tsmoki-Minszk (fehérorosz)–Ironi Ness Ziona (izraeli) 97:75 (24:23, 24:18, 23:13, 26:21). A táblázaton négy forduló után: 1. Tsmoki-Minszk 7 pont, 2. NAGYVÁRAD 6, 3. U-BT 6, 4. Ironi Ness Ziona 5.

Az Egis Körmend 15 ponttal kikapott a lett Ventspils vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének negyedik fordulójában. A magyar csapat ebben a szakaszban egy győzelemmel és három vereséggel áll – csoportjában harmadik helyezett, és már biztosan nem továbbjutó. Az Egis Körmend egy hét múlva a százszázalékos BC Kijevet fogadja.

Eredmények, második csoportkör, K-csoport, 4. forduló: • Ventspils (lett)–Egis Körmend 96:81 (30:19, 23:23, 19:21, 24:18) • BC Kijev (ukrán)–Landstede Hammers Zwolle (holland) 89:76 (31:13, 17:21, 28:16, 13:26). Az állás: 1. Kijev 8 pont, 2. Ventspils 7, 3. KÖRMEND 5, 4. Zwolle 4.

A második csoportkör négy kvartettjéből az első és második helyezettek jutnak tovább a negyeddöntőbe.