U-BT: karnyújtásnyira a végső siker

A férfi kosárlabda Nemzeti Liga döntőjének második felvonásán a Kolozsvári U-BT izgalommentesen, több mint 100 pontot dobva legyőzte a Nagyváradi MSC ESK csapatát, s karnyújtásnyira került a végső győzelemtől.

A montenegrói–szerb Duško Vujošević és Mihai Silvăşan csapata az első összecsapáson jegyzett 73:62 után most 23 pont különbséggel nyert, főleg a harmadik negyedben kiütötte ellenfelét.

A BT Arénában mintegy 2500 szurkoló biztatása kíséretében a kolozsváriak a nagyszünet után, 45:38-ról léptek meg ellenfelüktől (addig Ştefan Grasu és az amerikai–román Patrick Neal Richard II. jeleskedett a palánkok alatt), amikor sorozatban több hárompontos kosárral törték meg a váradiak lendületét. A különbség gyorsan 20 pontosra nőtt, sőt adott pillanatban 34-re hízott – ekkor a hazai csapat 54%-os eredményességgel szórta a távoli kosarakat. Amikor a kolozsvári ifi cserék pályára léptek, akkor a vendégek ledolgoztak a tetemes hátrányból, de messze álltak attól, hogy izgalmassá tegyék a hajrát. Következik kedden 20 órakor Nagyváradon a harmadik találkozó (élőben közvetíti a DigiSport4 és a Look Sport+ tévéadó). Váradi siker esetén június 17-én következik a negyedik összecsapás, 2–2-es állás esetén június 20-án Kolozsvárott rendezik a döntő találkozót.

Patrick Richard 21 ponttal, 3 lepattanóval és hat döntő passzal a hazaiak legjobbja volt.

A többi kolozsvári pontszerző: Andrija Sztipanovics 15, Donatas Tarolis 14, Justin Stefan Edwards 13, Marquis Jurrel Wright 12, Karel Guzman Abreu 9, Vida Dávid 8, Ştefan Grasu 7, Sánta Szabolcs 4; játszott még: Kuti Nándor Levente, David Călin Lăpuşte és Dragoş Lungu. A nagyváradiak legeredményesebb játékosai Aaron Broussard és Garlon Everett Green volt 12 ponttal.

Végeredmény: • Kolozsvári U-BT–Nagyváradi MSC ESK 103:80 (25:19, 20:19, 37:18, 21:24) – a három győzelemig tartó döntőben 2–0-ra vezet az U-BT.

A 3. helyért: • Piteşti-i Argeş–Voluntari-i SK 79:61 (23:11, 15:20, 21:13, 20:17) – a bronzérmet 2–0-s összesítéssel az Argeş nyerte.