U-BT: győzelem a bemutatkozó meccsen

Az idény kezdete előtt a kolozsvári új sportcsarnokban mintegy 1500 néző jelenlétében barátságos mérkőzést vívott a bajnok Kolozsvári U-BT és a Marosvásárhelyi Maros KK férfi kosárlabdacsapata.

Mihai Silvăşan legényei előbb fény- és füstáradatban egyenként bevonultak, majd a meccsen komolyan nekiláttak a feladatnak: az első negyedben még kiegyensúlyozott volt a játék, de nagyszünetig már 11 pontos előnyt szereztek (43:32), úgy hogy több támadólepattanójuk volt, mint amennyi a vendégeknek összesen.

A harmadik negyedben ismét némileg kiegyenlítődött a játék, a vendégektől a montenegrói Goran Martinics és az amerikai Deamrius Bolds jeleskedett. A lepattanókat ezúttal is a kolozsváriak gyűjtötték inkább be, s utána eredményeseknek is bizonyultak. A zárónegyedben „előkerültek” a hárompontos kísérletek, ebben az amerikai Justin Gray és Martinics sziporkázott. Kezdetben még az sem jelentett gondot, hogy Silvăşan mester négy romániai játékossal játszott, a hajrában azonban jött a rövidzárlat, Martinics vezérletével a Maros KK feljött két pont különbségre (39. perc: 79:77). Silvăşan két gyors időkérése után még egyenlített is a marosvásárhelyi gárda, de litván Vaidas Kariniauskas támadólepattanó után visszaszerezte az előnyt. Végül a horvát Zeljko Szakics labdaszerzése és pontjai billentették végleg a mérleg nyelvét a kolozsváriak javára.

Végeredmény: • Kolozsvári U-BT–Marosvásárhelyi Maros KK 84:79 (17:16, 26:16, 21:20, 20:27) – a kolozsvári pontszerzők: Ousmane Barro 16, Alexandru Olah 14, Zeljko Szakics 12, Justin Gray 12, Giordan Watson 8, Lasan Kromah és Andrei Calnicenco 7–7, Vaidas Kariniauskas 6, Kuti Nándor-Levente 2; játszott még Andrei-Sergiu Mureşan és Camil Berculescu; a keret tagja még: Alekszandar Raszics, Anders Teir, Vida Dávid és Török Roland; vezetőedző: Mihai Silvăşan, másodedzők: Branko Csuics és Dorin Pintea.

Silvăşan a mesterértékelőben az egyesület honlapjának nyilatkozott: „Szeretném, ha egy játékot irányítunk, megtegyük a végsőkig, de ezt ma nem sikerült véghezvinni, kiengedtünk. Remélem, ezt a gondot megoldjuk az első európai kupameccsig. A fiúk érezték, hogy könnyű meccsük van, a harmadik negyedben 15 ponttal is vezettünk. Néhány cserét hajtottam végre, hogy jusson mindenki játéklehetőséghez, aztán meg is látszott az eredményen. Remélem, hogy vasárnapra és jövő keddre elsősorban mentálisan jó állapotba kerülünk. Jobb lett volna néhány bajnoki meccs a kupaidény előtt, de ez nem mentség. Minden gond ellenére – sérült vagy a válogatotthoz behívott játékosok –, mindig csak a győzelemre gondolunk”.

Szeptember 24-én és 26-án az első hivatalos mérkőzések várnak az U-BT-re. A Bajnokok Ligája harmadik selejtezőfordulójában a Bosna Sarajevo (bosnyák)–MHP Riesen Ludwigsburg (német) párharc győztesével mérkőzik – utóbbi találkozó első felvonása lapzárta után ért véget, a visszavágóját csütörtökön rendezik.

A férfi Nemzeti Liga október 7-én rajtol, a nyitófordulóban a kolozsváriak a Piteşti-i BCMU-val mérkőznek.