U-BT: élen zártak a csoportban

A Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata győzelemmel zárta a küzdelmeket a FIBA Európa Kupa E-csoportjában, az utolsó mérkőzésen a bolgár bajnok Lukoil Academic Szófiát is magabiztosan verte az új sportcsarnokban, a BT Arénában.

Végeredmény: • Kolozsvári U-BT–Lukoil Academic Szófia 83:70 (25:17, 16:17, 19:19, 23:17).

A kolozsvári pontszerzők: Zeljko Szakics 13, Giordan Watson és Lasannah V. Kromah 12–12, Török Roland 11, Vaidas Kariniauskas és Adomas Drungilas 10–10, Ousmane Barro 8 és Kuti Nándor-Levente 7; játszott még: Andrei-Sergiu Mureşan, Andrei Calnicenco, Vida Dávid és Anders Teir.

A bolgárok legjobbja, Hristo Nikolov 21 pontig jutott.

Lendületesen kezdett a kolozsvári együttes, az első négy pontot Kuti Nándor-Levente szerezte, a sort Vaidas Kariniauskas és Törük Roland folytatta, a negyedet nyolcpontos előnnyel zárta az U-BT (25:17).

A második és harmadik negyed kiegyensúlyozott volt, a balkáni gárda egyszer zárkóztak fel két pontra (17. perc: 34:32). Az első félidőben a lepattanók szerzésében jeleskedtek a házigazdák (támadólepattanót kilencet, védőt 17-et szereztek), s ez 10-zel több volt, mint a szófiai csapaté, amely inkább a távoli dobásokban voltak jobbak. Az előny tízre hízott a 22. percben (47:37), csak a kolozsváriak egykori játékosa Hristo Nikolov tudta tartani a lépést a vendégektől, sorozatban elért nyolc pontjának köszönhetően a különbség visszaállt a harmadik játékrész végére.

Az utolsó negyedben nőtt a hazaiak előnye, köszönhetően annak is, hogy a vendégek legjobbjai, Velikov és Knox kipontozódott. A meccs végére így a fiatalok, közte Andrei Mureşan, Vida Dávid és Anders Teir is játéklehetőséget kapott.

Az U-BT sikerével megnyerte a csoportot és a második szakaszba jutott.

Az E-jelű  négyes másik mérkőzésén: • Dinamó Tbiliszi (grúz)–Isztambul BBSK (török) 70:97 (23:30, 19:23, 20:25, 8:19). A csoport végeredménye: 1. U-BT 11 PONT (527:451), 2. Isztambul BBSK 11 (491:439), 3. Lukoil Academic 8, 4. Dinamó Tbiliszi 6.

A kolozsváriak az L-csoportban folytatják a második szakaszban, ellenfeleik a ciprusi Keravnosz, a holland Donar Gröningen és a belga Belfius Mons-Hainaut.