U-BT: egypontos vereség Piteşti-en

Nem sikerült kihasználnia a nagyszebeniek botlását, s nem tudott élre állni a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata, amely egypontos vereséget szenvedett Piteşti-en.

Végeredmény: • Piteşti-i Argeş BCMU–Kolozsvári U-BT 80:79 (25:22, 20:16, 13:26, 22:15) – a házigazdák legjobbja a 18 pontos Mladen Jeremics volt; a kolozsvári pontszerzők: Kyndall Dykes 19, Jason Washburn 18, Sztanimir Marinov 9, Török Roland és Alekszandar Raszics 8–8, Tony Bernard Easley Jr. 6, Kuti Nándor-Levente 5, Andrei Calnicenco és Darrin Ray Dorsey 3–3; a keret tagja még Vida Dávid és Anders Abu Teir.

A piteşti-i csapat uralta az első két negyedet, a nagyszünet előtt még 9 ponttal is vezettek, ebből hét maradt meg fordulásig (45:38). A harmadik felvonásban a kolozsváriak nemcsak ledogozták a hátrányt, hanem már 64:58-ra is vezettek 10 perccel a vége dudaszó előtt. Mihai Vlad Silvăşan gárdája azonban „beragadt” az utolsó negyed első négy percében, a házigazdák 10:0-s menete ismét fordítást eredményezett. A mester időkérése felrázta a csapatot, a felek fej fej mellett haladtak egy ideig, majd Washburn néhány sikeres zsákolásának köszönhetően ismét az U-BT vezetett három ponttal. A fordítást jelentő döntő kosarat 11 másodperccel a vége előtt dobta hazai csapat (miután egyetlen támadás során három támadó lepattanót is tudtak szerezni), a megmaradt időszakban Dykesnak volt lehetősége elérni a győzelmet, de dobáskísérlete kimaradt.

A kolozsváriak legközelebb pénteken 18 órakor a Krajovai U MSC-t fogadják az új sportcsarnokban, a BT Arénában.

A Nemzeti Liga Piros-csoportjának másik két eredménye: • Krajovai U MSC–Nagyváradi MSC ESK 78:80 • Temesvári MSC–Nagyszebeni ESK 86:79. Az állás 15 mérkőzés alapján: 1. Nagyszeben 26 pont, 2. U-BT 26, 3. Nagyvárad 25, 4. Krajova 25, 5. Piteşti 22, 6. Temesvár.