U-BT: az első botlás az Európa Kupában

Harmadik, utolsó kiszállásán vereséget szenvedett a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata a FIBA Európa Kupában, tíz ponttal kikapott az E-csoport negyedik fordulójának keretében Isztambulban a helyi Büyüksehir Belediyesportól (BBSK-tól).

A végeredmény 92:82 (25:28, 22:16, 23:14, 22:24) volt a helyi csapat javára. A kisiklás nem került az U-BT vezető pozíciójába, de az utolsó két, hazai mérkőzésen már nem megengedett a botlás.

Az első negyedben még olajozottan teljesített a kolozsváriak gépezete, mindkét csapat erősen kezdett, a válogatott Kuti Nándor-Levente sziporkázott az első öt percben: két távoli kosarának és két zsákolásának (az egyikhez még plusz büntetődobást is kapott) köszönhetően a vezetés az U-BT-nél volt, s a játékrész végéig, kisebb kilengésekkel meg is maradt. A kiegyensúlyozott folytatásban a törökök a lepattanók szerzésében jeleskedtek, a nagyszünetben pedig már három ponttal ők vezettek (47:44). Ebben az időszakban a statisztikai mutatók szerint a házigazdák 10 támadó lepattanót szereztek, s mindössze hat labdát vesztettek el, míg az U-BT adatai csak 4-nél, illetve 11-nél tartottak.

A harmadik negyedben, a 26. percben már nyolc pont volt a BBSK előnye, az isztambuli gárda továbbra is szorgalmasan gyűjtögette a lepattanókat. A különbség 14 pontra nőtt a játékrész hajrájára (28. perc: 64:50), s ez csak két ponttal csökkent fordulásig (70:58), s az U-BT-nél két játékos, Szakics és Barro is a kipontozódás határára jutott.

Andrei Calnicenco villanásai következtek, hárompontosa és büntetődobásai révén az U-BT 71:65-re feljött a 33. percben, de törökök is váltani tudtak és távoli kosaraik révén visszaállt a 10 pont feletti különbség (36. perc: 85:71). A hullámzás tovább tartott, Lasannah Kromah és Calnicenco kosaraival ismét hat pontra csökkent a BBSK előnye (38. perc: 85:79), a végső dudaszóig viszont ez tovább nőtt tízre.

Mihai Silvăşan vezetőedző szerint ez fájó vereség. „Azzal az elhatározással jöttünk, hogy győzzünk, s megerősítsük a csoportbeli első helyünket. Nem sikerült, a törökök fiatal játékosai kitűnően játszottak. Túl sok támadó lepattanót engedtünk át, elég sok labdát elvesztettünk, s ez lett az eredménye. Nem siránkozunk, tovább kell lépnünk. Ha meg akarjuk őrizni az éllovas helyet, a továbbiakban győznünk kell.” – nyilatkozta a mester az egyesület honlapján (www.u-bt.ro).

A kolozsvári pontszerzők: Giordan Watson és Kuti Nándor-Levente 16–16, Zeljko Szakics és Andrei Calnicenco 12–12, Ousmane Barro 10, Török Roland és Lasannah Kromah 8–8; játszott még: Justin Gray és Vaidas Kariniauskas; a keret tagja volt még Andrei-Sergiu Mureşan, Alexandru Olah és Vida Dávid. A házigazdák legeredményesebb játékosa Michael Thompson volt 19 ponttal.

A csoport másik mérkőzésén: • Dinamó Tbiliszi (grúz)–Lukoil Academic (bolgár) 63:72 (16:23, 15:18, 17:14, 15:17).

Az állás: 1. U-BT 7 PONT (347:307), 2. Isztambul 7 (314:293), 3. Lukoil Academic 6, 4. Dinamó Tbiliszi 4.