U Alexandrion: nagybányai siker

Véget ért a hét szűk esztendő: ennyi forduló óta nem nyert a Kolozsvári U Alexandrion női kézilabdacsapata, most viszont a Virágok Ligája hétvégi 19. fordulójában egy góllal jobbnak bizonyult Nagybányán a Minaurnál a Lascăr Pană Sportcsarnokban.

Alin Bondar tanítványai ezúttal pont abban az időszakban bizonyítottak, ami máskor gyenge pontjuknak bizonyult: kiválóan kezelték a hajrát. A Minaur még három góllal vezetett a szünetben (s az első félidőben még egyszer volt háromgólos előnye), a kolozsváriak az utolsó 10 percben viszont mondhatni tökéletesen játszottak. Diana Lazăr és Mihaela Ani-Senocico is nagy formában volt, de Alexandra Prodan is remekelt a kapuban. A 42. percben Andrea Moroianu találatával 21-nél befogta a házigazdákat az U, amely aztán meglépett hárommal (24–27), kihasználva azt, hogy a Minaur hét percen át nem talált be. A nagybányaiak dobták a meccs utolsó gólját, ám az egyenlítésre nem volt esélyük.

A kolozsváriak begyűjtötték ugyan a 9 pontjukat, de a táblázaton így is 11 pontra vannak a bennmaradást jelentő helyektől.

Végeredmény: • Nagybányai Minaur–Kolozsvári U Alexandrion 29–30 (16–13) – a kolozsvári góldobók Diana Lazăr és Mihaela Ani-Senocico 8–8, Alexandra Dindiligan 5, Andra Moroianu és Raluca Petruş 4–4, Alekszandra Stoklosa 1.

A forduló többi eredménye: • Galaci MSC–Râmnicu Vâlcea-i MSC 14–30 • Krajovai MSC–Szlatinai MSC 24–16 • Brăilai Dunărea–Brassói Korona 30–25 • Buzăui Gloria MSC–Beszterce-Naszódi Glória 21–22. Lapzárta után ért véget a Zilahi KK–Nagydisznódi Magura találkozó, a Bukaresti MSC szabadnapos volt. Az állás: 1. Rm. Vâlcea 51 pont/17 mérkőzés, 2. Buk. MSC 45/16, 3. Brassó 31/18, …, 12. KOLOZSVÁR 9/18.

Borítókép: Raluca Petruş (17-es) támadásban és védekezésben is kivette a részét a sikerből – FOTÓ: MEDIAFAX