U Alexandrion: ismét vereség a lányoknak

A kiesési rangadón, a kézilabda Virágok Ligája 15. fordulójának keretében rendezett találkozón Bukarestben 28–27 (15–13) arányban vereséget szenvedett a Kolozsvári U Alexandrion a Rapid USL Metroutól.

Alin Bondar tanítványai sorozatban harmadszor kaptak ki, pedig a második félidőben a 39. és 55. perc között vezettek is. A kolozsváriak legeredményesebb játékosa Diana Lazăr (9), Mihaela Ani-Senocico (6) és Florina Chintoan (5) volt. A kolozsvári lányok legközelebb február 12-én, hétfőn 19 órakor lépnek pályára, a Brassói Corona ASC-t fogadják.

A női Nemzeti Liga további eredményei, 14. forduló: • Zilahi KK–Románvásári/Romani MSC 25–18. 15. forduló: • Románvásár–Bukaresti MSC 25–29 • Bukaresti MSC–Brăilai Dunărea KK 23–23 • Szloboziai MKK–Galaci Danubius 22–21 • Brassói Corona ASC–Szlatinai MSC 27–30. Az EHF-kupában szereplő csapatok meccseit (Nagydisznódi Magura–Zilahi KK és Krajovai MSC–Râmnicu Vâlcea-i MKK) szerdára, illetve csütörtökre halasztották. Az állás: 1. Buk. MSC 45 pont/15 mérkőzés, 2. Rm. Vâlcea 33/14, 3. Krajova 30/14, …, 13. KOLOZSVÁR 11/15.

*

A Tordai Potaissa végig uralva a mérkőzést 29–20 (13–10) arányban kiütéses győzelmet aratott Nagybányán a helyi Minaur ellen a kézilabda Bölények Ligája 17. fordulójában. A Kolozs megyeiek legeredményesebb játékosa Ghiţă (6) és Ignat (5) volt. A sikerrel a tordaiak egyelőre előre léptek a táblázat második helyére 36 ponttal, egy ponttal lemaradva az éllovas Bukaresti Steauától. Legközelebb február 13-án, kedden 18 órakor a tordaiak a Călăraşi-i Dunărea együttesét fogadják a Gheorghe Bariţiu Sportteremben.

A férfi Nemzeti Liga többi eredménye, 16. forduló: • Bukaresti Dinamó–Călăraşi-i Dunărea 26–26 • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Vászlói/Vaslui-i KK 30–30. 17. forduló: Dél-Dobrudzsai KK–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika SK 32–27 • Fogarasi MSC–Székelyudvarhelyi KC 10–0 (játék nélkül, az udvarhelyiek visszaléptek a bajnokságból). További négy találkozó lapzárta után végződött.