Továbbra is százszázalékos a CFR

I. liga – 5. forduló

Öt mérkőzésen öt győzelem – ez a mérlege a Kolozsvári CFR-nek az élvonal pénteki játéknapja után, amikoris a Gheorghe Hagi edzette Konstancai Farult győzte le a Şumudică-korszakban már-már hagyományosan pragmatikus játékkal, egy gól különbséggel, némi izgalmakkal.

A fellegvári dr. C. Rădulescu stadionban két, az idényben még veretlen csapat mérte össze erejét, s ugyan a vendégek korábbi négy találkozójukon kétszer döntetlent játszottak, gólt még nem kaptak az idényben, tehát egyáltalán nem ígérkezett könnyűnek az összecsapás a címvédő számára. A CFR mégis nagyon jól kezdett, az első 10 percben előbb Petrilă egyéni akciója és az azt lezáró beadás (a vendégek kapusa második próbálkozásra megfogta a labdát), majd Sigurjonsson fejese jelentett veszélyt Aioani kapujára (ezt is fogta a hálóőr).

Aztán a Farul is elkezdett játszani, a 14. percben egy kontra végén De Nooijer hagyott ki hatalmas helyzetet, felső léc felett elszálló lövése alaposan ráijesztett a vasutasok szurkolóira. Aztán Betancor érdekes megoldása következett – fordulásból szúrta rá a kapura, de Bălgrădean megszelídítette a labdát. Közben a vasutasok „elvesztették” Chipciut, aki megsérült, ám cserébe a 36. percben gólnak örvendhettek: Manea 17 méteres lövését nem tudta megfogni Aioani, kiejtette karjaiból, s a jól helyezkedő Debeljuh védője mögül kilépve 5 méterről a kapuba helyezett.

A gól meghozta a kolozsváriak játékkedvét, és az utolsó negyedórában egymás után alakították ki a jobbnál jobb helyzeteket. Előbb egy labdaszerzés után Sigurjonsson futotta le a félpályát, ám lövése már gyenge volt, s egyenesen Aionai karjaiba ment a labda, aztán a 16-oson belüli kavarodás után Rodriguez találta el 17-18 méterről a felső lécet, a hosszabbításpercekben pedig egy szögletet és visszafejelést követően Graovac újabb fejesét mentette bravúrosan a tengerpartiak kapusa.

A lendület a szünet utánig kitartott, a 47. percben Debeljuh és Sigurjonsson akciója után utóbbi próbálta átemelni a labdát a kapuson, de az időben jött ki és védeni tudott. A 60. percben kapott jó passzt 10 méterre a kaputól, de lövését időben blokkolták, majd a Farul elkeseredésében egy távoli, lapos lövéssel próbálkozott: Pitu bő 20-22 méterről megeresztett bombája nem jelentett különösebb gondot Bălgrădeannak.

Az utolsó 25 percre Alibec és Omrani is játéklehetőséget kapott – talán Marius Şumudică nem volt megelégedve az eredménnyel –, ám ennek ellenére a CFR játéka „kihűlt”: nem került többet gólhelyzetbe. Erre pedig kis híján ráfázott: a hosszabbításpercekben a Farul akár fordíthatott volna, hiszen két hatalmas helyzetet hagyott ki. A túloldalon szintén csereként beállt Ganeát a 90+2. percben mintegy 50 méteres passzal indították, Bălgrădean a 16-oson kívülre kifutott a fogadására, ám elszámolta magát, és Ganea passzolni tudott a középen érkező Adrian Petrének, szerencsére utóbbi labdaátvétele – mellel – hagyott némi kívánnivalót, így a felzárkózó kolozsvári hátvédek ki tudták rúgni előle a labdát a világűrbe. Másfél perccel később pedig a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyták ki a konstancaiak, egy támadás végén a labda De Nooijerhez került a 16-os szélén, bal oldalon, ő pedig egy csel után laposan beadott a 6-os vonalára, az érkező Ganea pedig mondhatni üres kapura – Bălgrădean lába földbe gyökerezett – mellé passzolt.

A CFR ezzel folytatja „nyögvenyelős” menetelését a bajnokságban, már 15 ponttal áll az élen, és készülhet a Crvena zvezda elleni Európa Liga-playoffra, amelynek kapcsán az elmúlt napokban olyan híresztelések is terjengnek, miszerint ettől függ Marius Şumudică jövője a Kőváry-telepen.

A CFR pénteki felállása: Bălgrădean – Manea, Graovac, Ciobotariu, Latovlevic – Rodriguez, Sigurjonsson (66. perc Omrani), Deac – Petrilă (73. perc Gîdea), Debeljuh (67. perc Alibec), Chipciu (19. perc Păun).

Végeredmény: Kolozsvári CFR–Konstancai Farul 1–0 (Debeljuh 36.).