Tökéletesen tökéletlen

Tökéletesen tökéletlen
Kedves olvasók, nem szeretek dicsekedni, de az alkalomra való tekintettel ezúttal muszáj elmondanom, hogy én sohasem szegtem meg a szilveszteri fogadalmam. Tudom, hogy most hirtelenjében nagyon sok irigyem támadt emiatt, de hát nem tehetek róla: én már csak ilyen vagyok. Tökéletes. Vagyis szinte. Mert például kiújult a vashiányom: így karácsony – és három héttel a fizetés – után nincs egy vasam se. De hát a pénz nem boldogít, úgyhogy ezzel kár is foglalkozni, maradjunk annyiban: tökéletes vagyok.

Akarják tudni a titkot?

Nem is tudom, elmondjam-e csak úgy. Elvégre a személyiségfejlesztő trénerek – azaz mai divatos szóval élve coach-ok – egy ilyen tippért több száz lejt is elkérnek…

Na jó, csak most, csak önöknek elárulom a nagy titkot: nem kell szilveszteri fogadalmat tenni, így aztán nem is tudjuk megszegni. Egyszerű, ugye? Innen pedig már csak egy karnyújtásnyira a tökéletesség! Hát nem szenzációs? Nem kell megfogadni, hogy ezentúl este 7 után nem eszünk, hogy többet tornászunk, mindennap szaladunk, hogy a strandidényig leadunk 10 kilót, hogy nem dohányzunk, hogy többet matekozunk és társasozunk a gyerekkel, hogy a szombat délután csak a családé és többet soha nem kocsmázunk a haverekkel. Elvégre carpe diem – tartja a mondás. No meg az egyik kolozsvári temetkezési vállalat neve…

Úgyhogy fogadjuk meg, hogy idén nem fogadunk meg semmit.

Inkább kössük az ebet a karóhoz. De ne most, amikor még a szilveszteri menün agyalunk, s ne is szilveszterkor, két pohár pezsgő között kissé alkoholgőzősen, hanem majd akkor, amikor százszázalékosan oda tudunk figyelni. Mert tudják, mit fog hozni nekünk az újév? 366 lehetőséget…

Nem kell hát ma éjfélkor megfogadnunk semmit. Ráér bármikor az évben, amikor tényleg rájöttünk és eldöntöttük, hogy mi az a forradalmi cél, amit kitűzzünk magunk elé. Vagyis mi az az egy dolog, mi az a szokás, amin ha változtatunk, vagy amit ha bevezetünk mindennapjainkba, látványosan jobb irányba, jobb kerékvágásba tereli életünket. És kezdő lépésként elégedjünk meg ezzel az eggyel, hiszen ha egyszerre akarunk túl sokat változtatni, nem fog működni: szakemberek szerint egy évben legtöbb négy új szokást vagyunk képesek elsajátítani.

Ehhez a forradalmi cél megtalálásához, a jobbá válásunkhoz kívánok „húszhúszra” elég időt. Talán erre van a leginkább szükségünk egyre gyorsuló világunkban: időre az önmagunkkal való „beszélgetésre” – vagy akár vitára –, időre az elcsendesedésre, a belső hang meghallására. Aztán, ha ez megvan, tűzzük ki a célt, s tartsuk hozzá magunkat hajthatatlanul – s ezzel el is indultunk a tökéletesség útján, hogy jövőre ugyanilyen tökéletesen tökéletlenül, de önmagunkkal sokkal elégedettebben, boldogabban kívánhassunk egymásnak boldog új évet!

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

Máskép(p)
Igen, úgy nézem, így a feltámadás ünnepére készülve sokan kicsit félreértették a szót, és úgy hallották: fel, támadás! – ez lehet a magyarázata a városszéli bevásárlóközpont felé kanyargó autósornak, amelynek utasai vélhetően szó szerinti támadást indítottak az ottani üzletek „ellen”, tévesen azt gondolva, hogy ez az ünnep is csak a fogyasztásról szól.
Máskép(p)
Máskép(p)