Tizenöt év után címvédés a Vueltán

A szlovén Primoz Roglics (a képen) tavalyi elsőségét megismételve nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyt, a záróetapon a német Pascal Ackermann diadalmaskodott a madridi sprintbefutóban.

A Hipódromo de la Zarzuela és Madrid közötti 139,6 kilométeres sík szakasz a hagyományoknak megfelelően már az ünneplésé és a sprintbefutóé volt, az összetett eredménye nem változott.

Roglics a piros trikó megszerzése mellett elsőként zárt a pontversenyben is, így a zöld trikó is az övé lett. A 31 éves szlovén kerékpárosnak Roberto Heras után sikerült címet védenie, a négyszeres Vuelta-győztes spanyol versenyzőnek ez 2004-ben és 2005-ben jött össze. A Tour de France-elsőséget az utolsó előtti versenynapon elvesztő Roglics egyben 13 esztendő után hajtotta végre azt a bravúrt, hogy háromhetes körversenyt és az öt legrangosabb egynapos viadal, a Monumentumok egyikét megnyerte ugyanabban az évben: októberben a Liége–Bastogne–Liége-en diadalmaskodott.

Az összetett második helyén a tavaly Giro d’Italia-győztes ecuadori Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), a harmadikon a pályafutása első Grand Tour-dobogóját megszerző brit Hugh Carthy (EF) végzett. Érdekesség, hogy a 2009-es győztes, a spanyol Alejandro Valverde 40 esztendősen a tizedik helyen zárt, ezzel pályafutása során huszadszor végzett a legjobb tízben háromhetes körversenyen.

A Vuelta hegyi pontversenyének győztese, és így a pöttyös trikós a francia Guillaume Martin (Cofidis) lett, a legjobb fiatal kerékpárost illető fehér trikót az összetett ötödik helyén zárt spanyol Enric Mas (Movistar) érdemelte ki. A csapatversenyben a Movistar zárt az élen.

A 2020-as World Tour-idény zárását jelentette a 18 szakaszos 75. Vuelta a Espana, amely hat napon keresztül átfedésben volt a Giro d'Italiával. A hétszeres Grand Tour-győztes brit Chris Froome vasárnap vette át a trófeát a 2011-es Vuelta megnyeréséért, amelytől doppingvétség miatt fosztották meg tavaly júliusban az eredetileg első Juan José Cobót.

A nőknél is címvédés történt, a vasárnap véget ért háromnapos viadalt a német Lisa Brennauer nyerte.

Eredmények, 75. Vuelta a Espana, 18. (utolsó) szakasz, Hipódromo de la Zarzuela-Madrid, 139,6 km: 1. Pascal Ackermann (német, BORA-Hansgrohe) 3:28:13 óra, 2. Sam Bennett (ír, Deceuninck – Quick-Step) azonos idővel, 3. Max Kanter (német, Sunweb) a. i.

Az összetett végeredménye: 1. Primoz Roglics (szlovén, Jumbo-Visma) 72:46:12 óra, 2. Richard Carapaz (ecuadori, Ineos Grenadiers) 24 másodperc hátrány, 3. Hugh Carthy (brit, EF) 1:15 perc h., 4. Dan Martin (ír, Israel Start-Up Nation) 2:43 p. h., 5. Enric Mas (spanyol, Movistar) 3:36 p. h.
promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

Primoz Roglics nyerte a Vuelta a Espana spanyol országúti körversenyt, ezzel első szlovén kerékpárosként diadalmaskodott háromhetes viadalon.
Sport
Sport
Sport
Chris Froome először nyerte meg a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körversenyt, amelynek utolsó, vasárnapi szakaszán Matteo Trentin győzött.