Terranova átvette a vezetést a Dakaron

Gyenes dobogón akar végezni a Malle Moto kategóriában

Az autósok mezőnyében a dél-afrikai Giniel De Villiers nyerte a 2020-as Dakar rali hétfőn rendezett második szakaszát, amely után a másodikként célba érő argentin Orlando Terranova vette át a vezetést az összetettben.

Az al-Wadzsh és Neom között rendezett 367 kilométeres szakaszon az első nap után 11., kétszeres Forma–1-es világbajnok Fernando Alonso nekiütközött egy sziklának, emiatt megsérült Toyotája futóműve és kereke. A spanyol versenyzőnek és honfitárs navigátorának, a korábbi ötszörös győztes Marc Comának meg kellett várnia egy szervízkamiont, és a páros csak 2,5 órával később tudott továbbhaladni.

A 13-szoros győztes francia Stéphane Peterhansel 13. lett a második szakaszon, az összetettben így nyolcadik, míg a címvédő katari Nászer Száleh al-Attijah a hétfői etapon ötödikként zárt, ezzel az összetettben harmadik.

A motorosoknál a címvédő ausztrál Toby Price kétperces büntetést kapott, s összetettben visszacsúszott a kilencedik pozícióba, míg a második szakaszon másodikként célba érő brit Sam Sunderland az élre ugrott. A hétfői etapot a botswanai Ross Branch nyerte.

A szatmárnémeti Gyenes Emánuel ezen a napon a legjobb volt a szervizcsapat nélkül induló, úgynevezett magányos hősök kategóriájában, amelyben a versenyzők a szakasz után maguk szervizelik a gépüket (ez a 49. helyet jelentette a szakaszon és összetettben is), Mani a maraton kategóriában tartja a 10. helyét, a Malle Moto (Original by Motul) kategóriában pedig továbbra is első. A szabadkai Saghmeister Gábor a 120. helyről várja a folytatást.

Eredmények, 2. szakasz, al-Wadzsh–Neom, 367 km:

Autósok: 1. Giniel De Villiers, Alex Haro Bravo (dél-afrikai, spanyol, Toyota) 3:37:20 óra, 2. Orlando Terranova, Bernardo Graue (argentin, Mini) 3:57 perc hátrány, 3. Sejk Kalid al-Kasszimi, Xavier Panseri (egyesült arab emírségekbeli, francia) 5:42 p. h., Az összetett állása: 1. Terranova, Graue 7:07:36 óra, 2. Carlos Sainz, Lucas Cruz (spanyol, X-Raid) 4:43 p. h., 3. Nászer Száleh al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia) 6:07 p. h.Motorosok: 1. Ross Branch (botswanai, KTM) 3:39:10 óra, 2. Sam Sunderland (brit, KTM) 1:24 p. h., 3. Pablo Quintanilla (chilei, Husqvarna) 2:21 p. h. …, 49. GYENES EMÁNUEL 1:09:15 ÓRA H., …, 119. SAGHMEISTER GÁBOR 2:42:51 Ó. H. Az összetett állása: 1. Sunderland 7:05:22 óra, 2. Quintanilla 1:18 p. h., 3. Kevin Benavides (argentin, Honda) 1:32 p. h., …, 49. GYENES 1:59:45 Ó. H., …, 118. SAGHMEISTER 5:19:33 Ó. H.Kedden a Szaúd-Arábia északi részén fekvő Neom környékén esedékes 427 km-es mért szakasz vár a mezőnyre.

Az első szaúdi Dakaron öt kategóriában, autóval, kamionnal, motorkerékpárral, quaddal, valamint az első alkalommal külön géposztályba sorolt, négykerék-meghajtású buggykkal mérik össze tudásukat az indulók, akiknek 12 nap alatt 5000 kilométer gyorsasági szakaszt, összesen 7500 kilométeres távot kell megtenniük Dzsiddából rajtolva, és a Rijádtól 40 kilométeres távolságra lévő, építés alatt álló szórakoztató-, sport- és rendezvényközpontba, Kiddijába érkezve. Magyarországi induló nincs.

A Dakar rali tíz év után költözött Dél-Amerikából Szaúd-Arábiába, a következő öt évben a közel-keleti ország rendezheti a világ leghíresebb tereprali-viadalát.

Éjszaka ért célba a Szalay Balázs, Bunkoczi László páros a Szaúd-Arábiában rendezett 43. Dakar-rali első szakaszát követően.