Teniszpárosok Madridban

Szinte mindegyik román érdekeltségű páros jól rajtolt a spanyol fővárosban rendezett salakpályás versenyen.

A nőknél (7 021 128 dollár összdíjazás) Irina Maria Bara és Mihaela Buzărnescu kettőse 79 percnyi csata után döntő rövidítésben bizonyult jobbnak szabadkártyás spanyol ellenfelénél, Aliona Bolsovánál és Arantxa Parra Santonjánál. A végeredmény 3:6, 6:4, 10–5. Baráék következő ellenfele az Elise Mertens, Arina Szabalenka (belga, fehérorosz) duó lesz, a negyedik favorit kettős pihentebben érkezik, mivel erőnyerőként kihagyhatta az elő menetet. A román kettős eddigi jutalma 23 510 euró és 120 világranglistapont.

Ugyancsak szuper tie-breakig küzdött, de kikapott Andreea Mitu, oldalán az orosz Alekszandra Panovával: egy óra és 12 perc küzdelem után 3:6, 6:4, 10–3 arányban vereséget szenvedtek az első fordulóban az 5. kiemelt Szu-vej Hszieh, Barbora Strycova (tajvani, cseh) duótól. Mituék 13 650 eurós csekkel és 10 WTA-ponttal vigasztalódhatnak.

Amint korábban jeleztük, a román–román csatában Simona Halep és Irina-Camelia Begu 6:2, 6:3 arányban legyőzte a Darija Jurak, Raluca-Ioana Olaru (horvát, román) duót. Halepék a második fordulóban a cseh Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova kettős ellen lépnek pályára, utóbbiak szintén erőnyerők voltak az első körben.

A férfiak versenyében (6 536 160 euró összdíjazás) drámai csatában nyert a Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) páros: a hetedik kiemelt amerikai Bryan ikreknél, Bobnál és Mike-nál bizonyultak jobbnak 4:6, 7:6 (2), 12–10-re. A mérkőzés 105 percet tartott.

Bryanék az első megnyert játszma után 3:1-re és 4:2-re is vezettek a másodikban, ekkor azonban Tecăuék zsinórban három gémet nyertek, majd a rájátszásban egyenlítettek. A szuper tie-breakben sokáig az amerikaiak voltak előnyben (4–1, 7–3, 8–5), de ekkor utolérték őket Rojerék. A Bryan ikreknek két meccslabdájuk is volt 9–8-nál és 9-8 és 10–9, de következő három pontot és a meccset a román–holland duó hozta. Párharcukban még mindig az amerikaiak vezetnek 5–4-re, legutóbbi meccsüket is ők nyerték idén az új-zélandi Auckland első fordulójában.

Tecăuék 2016-ban tornát nyertek Madridban, eddigi jutalmuk 23 510 euró és 90 ATP-pont, brit ellenfél következik számukra Kyle Edmund és Neal Skupski személyében.

Párosban és egyesben is indul a versenyen a magyar Fucsovics Márton, előbbiben a belga David Goffin az ellenfele, utóbbiban, az olasz Marco Cecchinato oldalán Wesley Koolhof, Sztefanosz Cicipasz (holland, görög) kettős ellen lép pályára.

A brazil Rio de Janeiro bajnoka, a zentai Györe László/Laslo Djere honfitársa, a monte-carlói döntős Dusan Lajovics ellen kezdett, s két 6:4-es szettel ugrotta meg az első akadályt. Györe következő ellenfele hetedik kiemelt argentin Juan Martín Del Potro lesz. A szerb színekben versenyző vajdasági magyar játékos két hete elődöntős volt Budapesten.

Borítókép: Rojer és Tecău nagy skalpot szerzett Madridban – FOTÓ: FACEBOOK