Tenisz: Stuttgart, Isztambul Barcelona

Simona Halep bejutott az 565 530 dollár összdíjazású stuttgarti WTA 500-as salakpályás tenisztorna negyeddöntőjébe, miután csütörtök délután 6:1, 6:3-ra legyőzte a cseh Marketa Vondrusovát.

A második helyen kiemelt Halepnek mindössze 56 percre volt szüksége, hogy legyőzze a világranglista 20. helyén álló ellenfelét. Vondrusova megnyerte az első gémet, de aztán kiemelkedő hatékonyságú adogatással Halep sima 6:1-re hozta az első szettet. A második játszma 3:3-ig kiegyensúlyozott volt, de onnantól Simona diktált a pályán, és 6:3-mal lezárta a meccset.

Halep első győzelmét aratta a meglehetősen kényelmetlen ellenfélnek számító cseh lány fölött, aki korábban mindkét meccsét megnyerte Simona ellen.

Halep három ászt ütött és egy kettőshibát vétett, Vondrusova e tekintetben 1/2-vel végzett. Simona kiemelkedően jól szervált, első adogatásait 73%-ban nyerte, a másodikat 92%-ban (egyetlen labdát vesztett el), Vondrusova el sem jutott bréklabdáig a meccs alatt.

Halep eddig 12 500 eurós csekket és 100 WTA-pontot biztosított be magának, és a következő fordulóban az orosz Jekatyerina Alekszandrova ellen kép pályára.

A német városban szereplő román érdekeltségű kettősök közül a Nagyja Kicsenok, Raluca-Ioana Olaru (ukrán, román) duó sikerrel vette az első akadályt, a Varvara Gracseva, Laura-Ioana Paar (orosz, román) duó viszont kiesett.

Olaruék egy óra és 38 perc alatt diadalmaskodtak a harmadik favorit Hayley Carter, Luisa Stefani (amerikai, brazil) ellen, 7:6 (6), 6:4 volt a végeredmény, eddigi jutalmuk 4436 euró és 100 világranglistapont. Az elődöntőbe jutásért a román–ukrán páros a német Mona Barthel, Anna-Lena Friedsam kettős ellen küzd.

Laura Paarék 94 perc játék után két játszmában, 7:6 (1), 6:3 arányban szenvedett vereséget az első kiemelt Desirae Krawczyk, Bethanie Mattek-Sands kettőstől. A részvételért 2824 eurós csekk és egyetlen WTA-pont jár.

*

Az isztambuli 235 238 dollár összdíjazású salakpályás tenisztornán mindkét román lány bejutott a negyeddöntőbe.

A 31 esztendős Sorana Cîrstea (67. a világranglistán) két szoros szettben, 7:6 (6), 6:4 arányban múlta felül a 11 évvel fiatalabb orosz Anasztaszija Potapovát. A találkozó egy órát és 45 percet tartott. Cîrstea következő ellenfele a 24 éves francia Fiona Ferro (57.) lesz.

A 28 éves Ana Bogdan (102.) jobban jegyzett ellenfelét, a három évvel ifjabb cseh Barbora Krejcikovát (42.) búcsúztatta két 6:3-as játszmában, mérkőzésük 81 percet tartott. A szinajai teniszező negyedik meccslabdáját érvényesítette, a találkozót szerelme, a többszörös ralibajnok Simone Tempestini is megtekintette. Bogdan ellenfele a legjobb nyolc között Babos Tímea 23 éves párostársa, a harmadik kiemelt Veronika Kugyermetova (29.) lesz.

A negyeddöntőbe jutás eddigi jutalma 5800 dolláros csekk és 60 világranglistapont.

A párosok versenyében az Andreea Mitu, Ligyija Morozova (román, fehérorosz) kettős a negyeddöntőig menetelt. Előbb mindössze 56 perc alatt 6:0, 6:3-ra „elintézték” a Naomi Broady, Elixane Lechemia (brit, francia) duót, utána viszont döntő rövidítésben vereséget szenvedtek a Paula Kania-Chodun, Julia Wachaczyk (lengyel, német) párostól. A legjobb nyolc között rendezett mérkőzés 74 percet tartott, és 2:6, 6:1, 10–3-as eredménnyel végződött. Mituék múlt hétvégén megnyerték a portugál Oeirasban rendezett 60 ezer dollár összdíjazású salakpályás tornát, most 2300 dollárral és 60 WTA-ponttal vigasztalódhatnak.

*

Az 1 565 480 euró összdíjazású barcelonai salakpályás férfi versenyen két fordulón is túljutott Horia Tecău és párostársa, német Kevin Krawietz. A negyeddöntőbe jutásért két rövidítéses szettben 7:6 (4), 7:6 (3) arányban legyűrték a második favorit Marcel Granollers, Horacio Zeballos (spanyol, argentin) kettőst.

Tecăuéknak a következő fordulóban sokkal könnyebb mérkőzésük volt, 69 perc alatt 6:4, 6:3 arányban nyertek az ausztrál  John Peers, Luke Saville duó ellen.

A román–német páros eddigi jutalma 26 100 euró és 180 ATP-pont. Tecăuék a döntőbe jutásért a harmadik favorit Rajeev Ram, Joe Salisbury (amerikai, brit) kettős ellen lépnek pályára.