Tenisz: Limoges-ban és Huahinben történt

A francia Limoges-ban rendezett 115 ezer dollár összdíjazású keménypályás tornán újabb román–román párharcot rendeztek, amelyből Monica Niculescu került ki győztesen.

A 30 esztendős Niculescu (100. a világranglistán) az első körben Alexandra Dulgherut búcsúztatta 6:3, 7:5-tel, most pedig még könnyebb sikert aratott: a tíz évvel fiatalabb Elena-Gabriela Ruse (265.) ellen 6:4, 6:3-mal végzett. A mérkőzés 94 percet tartott. Az ötödik kiemelt román játékos a negyeddöntőben az Alize Cornet (francia)–Ana Blinkova (orosz) párharc győztesével játszik, Niculescu eddigi jutalma 3226 euró és 29 világranglistapont.

Niculescu párosban is versenyben van, Alexandra Cadanţu oldalán a második kiemelt és már elődöntős: 6:3, 6:1-re nyertek a házigazdák képviselői, Manon Arcangioli és Sherazad Reix ellen.

A selejtezőből főtáblára jutott Ruse párosban is „elvérzett”, a svéd Cornelia Lister oldalán óriási csatát vívott, de alulmaradt a Valerija Szavinyij, Maryna Zanevska (orosz, belga) kettős ellen, utóbbiak szetthátrányból talpra állva, döntő rövidítésben nyertek 2:6, 7:5, 16–14 arányban. A szuper tie-breakben Ruséék három meccslabdát pazaroltak el az egy órát és 42 percet tartott összecsapáson. A román, svéd páros részvételi jutalma 806 eurós csekk és egyetlen WTA-pont.

Niculescuék „megbosszulhatják” Rusét, az elődöntőben ugyanis az orosz, belga kettőssel mérkőznek.

A tornán egyesben is részt vett Cadanţu (149.), de sima vereséget szenvedett az orosz Polina Monovától (174.) 75 perc alatt, két 6:2-es játszmás vereséget szenvedett.

A thaiföldi, hasonló paraméterekkel rendelkező tornán a 24 éves Ana Bogdan sziporkázik, a román lány negyeddöntőbe jutott. A torna hatodik favoritja a második fordulót is magabiztosan teljesítette, 6:3, 6:1 arányban legyőzte a négy évvel ifjabb orosz Veronika Kudermetovát (257.). A találkozó egy órát és 18 percet tartott. Bogdan eddigi jutalma 4 ezer dollár és 29 világranglistapont, következő ellenfele a kínai Jing-jing Tuan.

A torna magyar résztvevője, Stollár Fanny viszont egyesben és párosban is befejezte a szereplését. A selejtezőkből főtáblára jutott 18 éves tini az egyéni küzdelmek során a thaiföldi Luksika Kumkhum ellenében maradt alul 6:1, 6:4 arányban, párosban pedig az indiai  Prarthana Thombare oldalán szintén az első körben kikapott: a második kiemelt Monique Adamczak, Naomi Broady (ausztrál, brit) kettős túl kemény diónak bizonyult számukra, nagy küzdelemben ugyan, de vereséget szenvedtek 7:6 (8), 6:3 arányban.