Tengerészgyőzelem a vasutasok ellenében

I. liga – 15. forduló

Idénybeli második vereségét szenvedte el szombaton este a Kolozsvári CFR, miután a Konstancai Viitorul otthonában egy góllal alulmaradt az I. liga 15. fordulójának keretében rendezett találkozón.

A címvédő „tengerészek”, de a bajnoki címre törő vasutasok is meglehetősen óvatosan kezdték a mérkőzést: a két egykori válogatottbeli csapattárs, Gheorghe Hagi illetve Dan Petrescu egyaránt tudatában volt a mérkőzés fontosságának, és úgy építette fel csapata taktikáját, hogy mindkét gárda a másik hibáját leste. Ennélfogva az első félidő meglehetősen eseménytelenre sikeredett: egy-két langyos helyzeten kívül a játék a középpályán folyt, amit jól mutat az a tény, hogy az első, kapu felületére tartó lövésre – pontosabban fejesre – a 39. percig kellett várni (akkor egyébként Vinicius bólintotta a labdát Rimniceanu kapus ölébe). Amikor azonban már mindenki elkönyvelte, hogy gólnélküli döntetlennel ér véget az első félidő, a tengerpartiak brazil csatára, Eric de Oliveira villant: bő 20 méteres szabadrúgást csavart be szenzációsan a rövidsarok vinklijébe, megszerezve a vezetést csapata számára.

A második félidőben a CFR kénytelen volt támadni, ezzel pedig lehetőséget teremtett a házigazdáknak arra, hogy veszélyes ellentámadásokat vezessenek. Az 57. percben Deac beadásából ismét Vinicius fejelt, sokkal veszélyesebben, mint korábban, de a labda a kapu mellé ment. Válaszként a következő percben Chitu ijesztett rá Arlauskisra, aztán a 62. percben Ţucudean lőtt fölé, majd egy újabb ellentámadás végén Chitu rosszul passzolt Ericnek, és a helyzet kihűlt. Közben Culio és Hoban is kapott egy-egy sárga lapot: egyre feszültebbé vált a hangulat. Dan Petrescu előbb Moutinhót, majd Nistort és később Păunt is csatába küldte, de ezúttal nem jöttek be a húzásai: a tengerpartiak egy emberként védekeztek, Hagi például a csatár Ţucudean helyett Ghiţă hátvédet küldte pályára, Dan Petrescu cseréit ellensúlyozandó.

A CFR-nek a mérkőzés végén azért még volt egy jókora helyzete: a 90. percben, szögletbeadást követően Mureşan fejese nagyon kevéssel, de a kapu mellé szállt, így a vasutasok – akiknek a mérkőzés 12. percében Sebastian Colţescu bíró nem adott meg egy büntetőt, Hodorogea szabálytalankodásánál) – végül vesztesként hagyták el a pályát. A Viitorulnak ez volt sorozatban a harmadik sikere, míg a CFR két mérkőzés óta gólképtelen.

*

Ami a további találkozókat illeti, a Krajovai U izgalmas végjátékot követően, a 90. percben szerzett góllal győzött Chiajnán, és ezzel egy pontra megközelítette a tabellán a listavezető vasutascsapatot. A Jászvásári Poli is idegenben – Medgyesen győzött –, ugyanez a bravúr viszont nem sikerült a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak, amely ugyan vezetést szerzett a Bukaresti Juventus otthonában, de a fővárosiak végül fordítottak és ezzel megszerezték a klub történetének első élvonalbeli győzelmét.

Eredmények és gólszerzők: Konstancai Viitorul–Kolozsvári CFR 1–0 (Eric 44.), Medgyesi Gázmetán–Jászvásári Poli 0–2 (Mendes 37., Jo 81.), Chiajnai Concordia–Krajovai U 1–2 (Marc 87., illetve Băluţă 31. és Martic 90.), Bukaresti Juventus–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–1 (Wallace 27., Mazarache 59., illetve Astafei 16.), Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra–Voluntari-i FC x–x. A Steaua–Temesvári Poli mérkőzés lapzártánk után ért véget, a Botoşani-i FC–Bukaresti Dinamó találkozót ma játsszák. A tabellán:

14.    Juventus     15     1       4       10     9–27 7

A focivilágban jó hangzású Juventus látogatott tegnap a fellegvári C. Rădulescu stadionba, de korántsem a sokszoros olasz bajnok torinói alakulat, hanem csak bukaresti névrokona. Az „olaszok” nem jelentettek gondot a Dan Petrescu edzette vasutasgárdának, bár a végeredmény az olykor igen pragmatikus olasz focira emlékeztet.