Szoros csata a megyei röplabdarangadón

A férfi röplabda A1-osztály 12. fordulójában esedékes Kolozsvári Universitatea Sportklub és Dési Egyesülés közötti mérkőzést eredetileg Désen kellett volna lebonyolítani, de az ősszel megfordították a helyszínt, így a visszavágót a megyeszékhelyen rendezték. Habár a két alakulat között a táblázaton elég nagy a különbség, a Horea Demian Sportpalotában szoros volt a küzdelem, felváltva vezettek a felek, de a vendégek nagyobb tapasztalata és higgadtsága végül döntőnek bizonyult.

Jobban kezdtek a désiek, meg is nyerték az első szettet, de a következő két játszmában felülkerekedtek az egyetemisták, és a három menet után 2:1 arányban vezettek – ekkor az a kevés néző, aki helyet foglalt a lelátókon már hazai sikerre gondolt. Számításaikat áthúzták Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai, akik eredményesebb játékkal végül megnyerték az összecsapást 3:2 (17, –20, –24, 19, 14) arányban. A főiskolások az idei évad egyik legjobb játékát nyújtották, és megérdemelten szereztek pontot olyan riválissal szemben, amely az utóbbi két bajnokságban mindig legyőzte az Universitatea Sportklub gárdáját, de a hétvégén igazán meg kellett izzadnia a két óra és egy perc alatt elért győzelemért.

A hazaiak legjobbja ezúttal is Vlad-Gavril Negrean volt 29 (!) ponttal, míg a désiektől  Vlad-Cristian Curuia-Pop tűnt ki 19 ponttal, jóformán ez a két játékos döntötte el a mérkőzés sorsát. A kolozsváriak Negrean nélkül nem érvényesültek volna, magasan kiemelkedik a játékoskeretből, rá mindig számíthat Lőtei Rómeó Attila vezetőedző.

A következő fordulóban mindkét Kolozs megyei alakulat hazai pályán játszik. Miközben az Egyesülés a bajnokság újoncát a Buzăui Gloria MSC együttesét fogadja a sétatéri sportcsarnokban, az Universitateanak már nehezebb dolga lesz a táblázat egyik élenjárójával, a Zilahi MRK gárdájával szemben.

Kolozs megye harmadik élvonalbeli csapata, az Aranyosgyéresi MSC ezúttal Nagybányán vendégeskedett, ahol röpke 62 perc alatt 3:0 (17, 20, 15) arányú vereséget szenvedett a helyi Tudomány/Ştiinţa Explorări gárdájától. A gyéresiek a következő fordulóban a bajnokaspiráns Galaci Arcada MSC-t fogadják.

A többi eredmény: • Buzăui Gloria MSC–Krajovai U MSC 0:3 • Galaci Arcada MSC–Temesvári UV 0:3 • Zilahi MRK–Bukaresti Dinamó 3:1. Az állás: 1. Arcada 32 pont, 2. Dinamó 29 (31:9), 3. Zilah 29 (31:12), 4. Krajova 25, 5. DÉS 21, 6. Buzău 16, 7. KOLOZSVÁR 12, 8. Nagybánya 11, 9. Temesvár 4, 10. ARANYOSGYÉRES 1.

A hölgyeknél a Luminiţa Trombiţaş edzette Kolozsvári U NTT két pontot érő győzelmet aratott Galacon a Belor ESK ellen, 117 perc küzdelem után 3:2 (21, –18, 22, –21, 11) arányban gyűrte le ellenfelét. A kolozsváriak legtöbb pontját (16) Gabriela Bianca Dancu szerezte. A kolozsváriaknak a bajnokjelölt Balázsfalvi Volei Alba MSC következik a Horia Demian Sportcsarnokban.

A 15. forduló további eredményei: • Târgoviștei MSC–Voluntari-i CSO 3:0 • Balázsfalvi Volei Alba MSC–Medgidiai SK 3:0 • Lugosi MSC–Bukaresti Rapid 3:0. A Bákói Știința–Bukaresti Dinamó mérkőzést vasárnap játszották; a Piteşti-i Argeș szabadnapos volt. A sorrend: 1. Balázsfalva 37 pont/13 mérkőzés, 2. Târgoviște 34/14, 3. Dinamó 33/12, …, 8. U NTT Data 11/14.