Szófiai tenisztorna: Fucsovics kikapott a döntőben

Fucsovics Márton (a képen) két szettben, 6:4, 6:3-ra kikapott a harmadik kiemelt orosz Danyiil Medvegyevtől az 524 ezer euró összdíjazású szófiai keménypályás férfi tenisztorna vasárnapi fináléjában.

A döntőben 3:3 után mindketten elvesztették az adogatásukat, ám 4:4-et követően Medvegyev újra brékelt, majd saját adogatását hozva 46 perc játék után szettelőnybe került.

A 37 percig tartó második játszmában második adogatását vesztette el a magyar játékos, elvenni viszont nem tudta ellenfele szervajátékát. Sőt az orosz játékos 5:3 után újra brékelte a mérkőzésben maradásért adogató Fucsovicsot, így 1 óra 23 perc után lezárta a mérkőzést. Medvegyev negyedik ATP-trófeáját gyűjtötte be.

„Mindig jó serleggel befejezni egy versenyt. Medvegyev túl jó volt a döntőben, gratulálok neki” – írta közösségi oldalán Fucsovics – „Jó hetem volt Szófiában, köszönöm mindenkinek, aki segített, szurkolt”.

A 27 éves magyar játékos és a 22 esztendős Medvegyev (16. a világrangsorban) korábban kétszer találkozott egymással. Az orosz játékos a 2016-os portorozi challenger-tornán 6:3, 6:2-re, míg tavaly Monte Carló-ban 6:7, 6:2, 7:5-re múlta felül magyar riválisát.

Fucsovics tavaly májusban a genfi salakpályás viadalon aratta pályafutása eddigi egyetlen tornagyőzelmét.

Fucsovics hétfő reggel a rotterdami torna helyszíne felé veszi az irányt. A hollandiai versenyt a világranglista 38. helyén kezdi meg Fucsovics, első fordulós ellenfele a szlovák Martin Klizan (39.) lesz.

Eredmény, döntő: Medvegyev (orosz, 3.)–Fucsovics 6:4, 6:3.

További férfi döntők:Montpellier, Franciaország (keménypálya, 524 340 euró összdíjazás): Jo-Wilfried Tsonga (francia, 7. kiemelt)–Pierre-Hugues Herbert (francia) 6:4, 6:2.Cordoba, Argentína (salakpálya, 527 880 dollár összdíjazás): Juan Ignacio Londero (argentin)–Guido Pella (argentin, 8.) 3:6, 7:5, 6:1.