Szettet „lopott” Galacon az Egyesülés

Ismerve a galaci csapat erényeit, nem nagy reménnyel utaztak a Duna-parti városba a dési röplabdázók. Egy eléggé fáradtságos utazás után jól kezdték a férfi A1-bajnokság 19. fordulójában kiírt találkozót a vendégek, és már az első szettben sok problémát okoztak a hazaiaknak.

Nem kevesebb mint 32 percet tartott az első menet, amely végül is az Arcada 28–26 arányú sikerével  ért véget. A második játszmában aztán rákapcsoltak a galaciak, és aránylag simán meg is nyerték 25–18-ra. A harmadik játszmát az Egyesülés uralta, Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai  megmutatták mire is képesek, és 25–22 arányban győztek. Az összecsapás utolsó szettje viszont az Arcada diadalával végződött (25–17), amikor a Szamos-mentiek gyakorlatilag már feladták a harcot, de azért egy játszmát hazavittek a bajnoki címről álmodozó gárda háza tájáról. A galaci alakulatban nem kevesebb mint hét (!) idegenlégiós szerepel, erős, jól összeforrott együttesről van szó. Otthonukban ritkán győznek a vendégcsapatok, de még szettet sem „rabolnak” termükből. A hétvégi találkozó 106 percet tartott. A hazaiak legjobb játékosa a horvát Ivan Raics volt 22 ponttal, míg a désiektől Mihai Tarţa tűnt ki 16-tal.

Végeredmény: • Galaci Arcada–Dési Egyesülés 3:1 (26, 18, –22, 17).

Kolozs megye másik két együttese közül a Kolozsvári Universitatea Sportklub szabadnapos volt. Az újonc Aranyosgyéresi MSC a Krajovai U MSC-t fogadta, s nem sikerült felborítania a papírformát: az oltyánok röpke 61 perc alatt 3:0 (15, 20, 12) arányban nyertek.

A másik két eredmény: • Bukaresti Steaua–Nagybányai Ştiinţa Explorări 3:0 (18, 22, 17) • Bukaresti Dinamó–Zilahi KK 2:3. Az állás: 1. Zilah 44 pont/17 mérkőzés, 2. Krajova 40/17, 3. Arcada 37/16, …, 7. DÉS 24/16, 8. ARANYOSGYÉRES 14/17, …, 10. KOLOZSVÁR 7/16.

A női A-osztályú bajnokságban a hétvégi 16. fordulóban a Kolozsvári U NTT Data szintén szabadnapos volt.