Stephens maradt hibátlan a Vörös-csoportban

Az amerikai Sloane Stephens második mérkőzését is megnyerte a szingapúri tenisz WTA-világbajnokságon, ezzel nagy lépést tett az elődöntőbe jutás felé. Az ötödik helyen rangsorolt játékos szerdán a holland Kiki Bertenst győzte le három játszmában.

Az első helyen kiemelt német Angelique Kerber megszerezte első győzelmét, miután szerdán hatalmas csatában legyőzte a hozzá hasonlóan vereséggel rajtoló japán Naomi Oszakát. A 11 bréket hozó találkozó 2 óra 33 percet tartott. Sikerével az idén wimbledoni bajnok német játékosnak jó esélye maradt a továbbjutásra, a US Open-győztes japán teniszező viszont nehéz helyzetbe került.

A nyolcfős vb-n a két négyes első két-két helyezettje kerül az elődöntőbe. A tornát veretlenül megnyerő győztes 2,36 millió dollárral gazdagodhat.

A párosmezőnyben ott van Babos Tímea: a címvédő magyar játékos – oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal – a Gabriella Dabrowski, Hszü Yi-fan (kanadai, kínai) kettőssel találkozik pénteken.

Vörös-csoport, 2. forduló: Stephens (amerikai, 5.)–Bertens (holland, 8.) 7:6 (4), 2:6, 6:3; Kerber (német, 1.)–Oszaka (japán, 3.) 6:4, 5:7, 6:4. Az állás: 1. Stephens 2 győzelem/0 vereség, 2. Bertens 1/1 (3–3), 3. Kerber 1/1 (3–3), 4. Oszaka 0/2.

Csütörtökön elsőként a cseh Karolína Plísková jutott be az elődöntőbe, mivel a Fehér-csoport 3. fordulójában legyőzte honfitársát, Petra Kvitovát. Hozzá hasonlóan a dán Caroline Wozniacki ellen nyertes ukrán Jelina Szvitolina is a négy közé került.

Fehér-csoport, 3. forduló: Ka. Plísková (cseh, 7.)–Kvitova (cseh, 4.) 6:3, 6:4; Szvitolina (ukrán, 6.)–Wozniacki (dán, 2.) 5:7, 7:5, 6:3. A csoport végeredménye: 1. Szvitolina 3 győzelem/0 vereség, 2. Ka. Plísková 2/1, 3. Wozniacki 1/2, 4. Kvitova 0/3.