Sporthírek röviden a nagyvilágból

FÉRFI KÉZILABDA BL: HÁROMGÓLOS KÜLÖNBSÉGEK

A Telekom Veszprém házigazdaként 26–23-ra legyőzte a francia Montpellier HB csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. A párharc visszavágóját vasárnap rendezik.

Nagyobb a baj azonban a MOL-Pick Szegednél, amely házigazdaként 30–27-re kikapott a francia Paris Saint-Germaintől, a párizsi visszavágót szombaton bonyolítják le.

Eredmények, férfi BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés: • Telekom Veszprém–Montpellier HB (francia) 26–23 (13–10) • MOL-Pick Szeged–Paris Saint-Germain (francia) 27–30 (14–16) • Flensburg-Handewitt (német)–Vardar Szkopje (macedón) 24–26 (9–15) • THW Kiel (német)–Barcelona Lassa (spanyol) 28–26 (16–15).

U FC: KUPAELŐDÖNTŐBEN GÓLZUHATAGGAL

A negyedosztályú Kolozsvári U FC Nagyiklódon 1500 néző előtt mérkőzött meg az 5. ligás Szamosjenői Sas Real  együttesével, s kiütéses győzelemmel jutott a labdarúgó Román Kupa megyei szakaszának elődöntőjébe.

Végeredmény: • Szamosjenői Sas Real–Kolozsvári U FC 0–13 (gól: Lemac 2 – 15. és 25., Salcău 3 – 34., 72., 78., Haţiegan 4 – 35., 45., 73. és 75., Manu – 54., Pintea 2 – 71. és 76., továbbá Takacs – 90. perc).

LEGYŐZTE A LYON A MANCHESTER CITY CSAPATÁT A NŐI BL-BEN

Marozsán Dzsenifer csapata, a címvédő Olympique Lyon 3–1-re győzött idegenben a Manchester City ellen a női labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, a párharc első mérkőzésén. A magyar származású német válogatott játékos csapata második gólját szerezte a szombati találkozón, amelyet a magyar Kulcsár Katalin vezetett. A visszavágót egy hét múlva rendezik. A másik ágon az FC Barcelona és a Paris Saint-Germain csapott össze, a franciák 3–1-re nyertek idegenben, ezt a találkozót a Teodora Albon vezette.

DIVÍZIÓ I-ES JÉGKORONG-VB: MAGYAR GYŐZELEM A NYITÁNYON A HÁZIGAZDA ELLEN

A házigazda ukránok elleni 5–3-as győzelemmel kezdte szereplését a magyar jégkorong-válogatott a kijevi divízió I/A-s világbajnokságon. Rich Chernomaz szövetségi kapitány csapata 0–1 után még fordított, ám utána sok hibával játszott, és ezt kihasználták az ukránok, 3–2-nél visszavették a vezetést. A záróharmadban Sarauer Andrew és a vb előtt honosított Dansereau Keegan volt eredményes, a végén pedig Hári János üres kapuba emelt, így sikerült begyűjteni a három pontot.

Eredmények, 1. forduló: • Ukrajna–Magyarország 3–5 (1–1, 2–1, 0–3) – a gólszerzők: Bartalis (15. perc), Vas (21.), Sarauer (51.), Dansereau (53.) és Hári (60.), illetve Kuzmik (14.), valamint Bucsenko 2 (28. és 39.). • Koreai Köztársaság–Lengyelország 4–2 (1–0, 1–1, 2–1) • Kazahsztán–Ausztria 3–2 (2–0, 0–2, 1–0). 2. forduló: • Koreai Köztársaság–Kazahsztán 5–2 (1–1, 0–1, 4–0) • Ukrajna–Lengyelország 1–2 (0–1, 1–0, 0–1). A magyarok mérkőzése az osztrákok ellen lapzárta után ért véget.