Sporthírek röviden a nagyvilágból

TENISZ: CÎRSTEA NYOLCADDÖNTŐS SIKERE ELŐDÖNTŐT ÉRT

A franciaországi Strasbourgban rendezett 189 708 euró összdíjazású salakpályás tenisztornán Sorana Cîrstea (61. a világranglistán) magabiztosan nyert 6:2, 6:1-re a kínai Su-aj Csang (45.) ellenében, sikerével azonban egyenesen a legjobb négy közé került. A 31 esztendős Cîrstea következő ellenfele ugyanis a román származású Bianca Andreescu lett volna, de a kanadai színekben versenyző teniszező kímélni akarta magát a Roland Garros-i Grand Slam-torna előtt, és visszalépett a belga Maryna Zanevska elleni győzelme után (6:1, 6:4). A legjobb 16 között rendezett találkozón Cîrstea mindössze egy óra alatt „lerendezte” egy évvel idősebb ellenfelét, a román lány minden lényeges statisztikában jobbnak bizonyult ellenfelénél: 3 ászt ütött, a kínai 5 kettős hibát vétett, a nyerő ütéseket 16–5 arányban nyerte Cîrstea, akinek kevesebb ki nem kényszerített hibája volt  (20–33). Csang egyszer sem jutott bréklabdáig, míg Cîrstea négyszer vette el az adogatását. A román teniszező másodszor győzte le ázsiai ellenfelét, első mérkőzésük még 2008-ban az olaszországi Cuneóban volt. Cîrstea eddigi jutalma 8145 euró és 110 világranglistapont, a döntőbe jutásért pedig a 8. kiemelt Magda Linette-tel játszik, aki két 6:3-mas szettben búcsúztatta a 4. favorit kazah Julia Putyincevát.

NŐI FOCI: ÚJABB SIKER UTÁN AZ U OLIMPIA MEGKAPTA A 10. TRÓFEÁT

Szerdán bonyolították le a női labdarúgó I. liga felsőházi rájátszásának 9., utolsó előtti fordulóját. A már behozhatatlan előnnyel élen álló Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF újabb győzelmet, ebben az idényben a 19. sikerét érte el, a Nagyiklódon játszott mérkőzésen Carolina Ţabur (7. perc) és Ioana Bălăceanu 2 (36. és 69. perc), illetve Cosmina Duşa (70. perc) találataival 3–1 (2–0) arányban nyert a Kisbecskereki Fortuna ellen. A bajnokcsapat sorozatban 10. alkalommal szerezte meg a trófeát, amit a találkozó után át is adtak. A díjátadón a csapatkapitány Ioana Bortan a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) technikai igazgatójától, Mihai Stoichiţătól vehette át a kupát, az érmeket pedig az FRF versenyigazgatója, Felix Grigore nyújtotta át, az ünnepélyen jelen volt még a szakszövetség főtitkárhelyettese, Gabi Bodescu, a női labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Cristian Dulca, és a helység sportszerető polgármestere, Emil Pârţoc.

A női I. liga 9. fordulójának másik két eredménye: • Galaci Universitatea–Aradi Piroş Security 0–1 • Borgóprundi Heniu–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 1–0.

A 10., utolsó fordulót vasárnap rendezik, a tervezett program: • Fortuna–Heniu (11 órakor) • Vasas Femina–Galac (11 órakor) • Arad–U Olimpia (12 órakor). Az állás: 1. U OLIMPIA 58 PONT – MÁR BAJNOK, 2. Heniu 39, 3. Arad 39, 4. Fortuna 35, 5. Vasas Femina 30, 6. Galac 19.

AZ FTC NYERTE MEG A MAGYAR NŐI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOT

A Ferencvárosi Torna Club 3–2-re legyőzte a Budapesti MTK-t szerdán a női labdarúgó-bajnokság döntőjének második mérkőzésén, ezzel 2–0-s összesítéssel megnyerte a párharcot. Az FTC vasárnap 3–0-ra nyert az MTK vendégeként a két győzelemig tartó párharc nyitányán. A zöld-fehérek a második meccsen főként Vágó Fanny remek teljesítményével a félidőben már 2–0-ra vezettek a budapesti Kocsis Sándor Sportközpontban, majd a szünet után növelték előnyüket, és bár az MTK kétszer is szépített, egyenlítenie nem sikerült.

OSZTÁLYZÓ A LABDARÚGÓ I. LIGÁÉRT

Szombaton lebonyolítják a labdarúgó I. ligába jutásért/maradásért folytatott párharcok első mérkőzéseit.

A tervezett program: • Mioveni-i SK–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (15.30-kor) • Călăraşi-i Dunărea–Voluntari-i FC (18 órakor).

A visszavágókat június 2-án 19 órakor, illetve 3-án 20.30-kor rendezik.

SELEJTEZŐK A LABDARÚGÓ II. LIGÁÉRT

Szombaton és vasárnap rendezik a labdarúgó másodosztályba jutásért folytatott selejtezők 2., utolsó fordulójának visszavágóit.

A tervezett program:

Szombaton: • Brassói Korona MSC–Coloneşti-i Vediţa MS (13 órakor; az első mérkőzésen: 2–1) • Sellenberki Jövő–Nagydisznódi Magura (17.30-kor; 2–0) • Zilahi MSC–Dési Egyesülés (17.30-kor; 0–0). Vasárnap: • Brăilai Dacia Unirea–Galaci Suporter Club Oţelul (14.30-kor; 1–1) • Afumaţi-i SK–Bukaresti Steaua (17.30-kor; 0–2).

RÖGBIMECCS A IULIU HAŢIEGANU EGYETEMI SPORTPARKBAN

A férfi rögbi Szuperliga CEC Bank 6. fordulójában szombaton 14 órai kezdettel a Kolozsvári U Prodvinalco az utóbbi két esztendőben bajnoki címet szerzett, jelenleg is éllovas Nagybányai Tudomány/Ştiinţa MSC együttesét fogadja a Iuliu Haţeganu Egyetemi Sportparkban.

ISMÉT ELHALASZTOTTÁK A SPORTFESZTIVÁLT

Ahogyan a tavaly is elmaradt a pandémia miatt, a szervezők idén is elhalasztották a kolozsvári Sports Festivalt, amelyet így 2022-ben rendeznek majd meg. Főleg a két bemutatómérkőzés, Simona Halep teniszmeccse és Adrian Mutu labdarúgó visszavonulási találkozója miatt döntöttek így, mivel a nagy érdeklődésre való tekintettel és a szabályozások miatt sokan lemaradtak volna erről a két eseményről. Az előre megváltott jegyek érvényesek maradnak 2022-re. A sportfesztiválon a már említettek mellett mintegy 30 sportágban az érdeklődők bevezetését, bajnokokkal való találkozókat és kerekasztal-beszélgetéseket, sportbemutatókat és amatőr versenyeket rendeznek.

KOSÁRLABDA: MEGVAN AZ U-BT MÁSODIK ELŐDÖNTŐS SIKERE

Másodszor is győzni tudott a férfi kosárlabda Nemzeti Liga rájátszásának elődöntős párharcában a Kolozsvári U-BT: a Mihai Silvăşan és Duško Vujošević vezette gárda szerdán 89:67-re (23:22, 20:13, 25:14, 21:18) múlta felül a BT Arénában a Voluntari-i SK-t, azaz a hétfői első mérkőzéshez képest sokkal könnyebben fektette két vállra a riválist – akkor 88:83 volt a végeredmény. Ezúttal azonban mindössze a találkozó első negyedében volt méltó ellenfél a két alapemberét nélkülöző vendég együttes, amely egyetlen egyszer, a második negyed elején vezetett. A második és harmadik negyedet az U-BT azonban már magabiztosan nyerte, így az utolsó tíz percben már csak az eredmény tartására törekedett. A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása tehát 2–0, a következő összecsapást május 31-én játsszák a Voluntari-i Szabó Gabriella Sportcsarnokban; élőben közvetíti a DigiSport4 és a Look Sport+ tévéadó.