Sporthírek röviden a nagyvilágból

JÉGKORONGBAJNOKSÁG: ALAPSZAKASZGYŐZTES FARKASOK

A Brassói Korona Wolves végzett a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának élén, miután Galacon 2–1 (1–1, 1–0, 0–0) arányban legyőzte a helyi MSC-t. Mindeközben Brassóban az Erste Liga-bajnok Csíkszeredai Sportklub ismét kiütéses győzelmet aratott a pályaválasztóként szereplő Bukaresti Steaua ellen, 13–0 (4–0, 5–0, 4–0) volt a végeredmény. A bajnokságból még csak egy mérkőzés van hátra (ismét csak a Steaua és a Csíkszeredai Sportklub között), de a végső sorrendet ez már nem változtatja meg.

Az állás: 1. Korona Wolves 61 pont/24 mérkőzés, 2. Galac 56/24, 3. Csíkszereda 49/23, 4. Gyergyói HK 47/24, 5. Steaua 19/23, 6. Sapientia U23 17/24, 7. Bukaresti Sportul Studenţesc 0/24.

Az elődöntős rájátszásban a Korona Wolves a gyergyószentmiklósiakkal a csíkiak pedig a Galaci MSC-vel játszanak három nyert mérkőzéses sorozatot. Az 5–7. helyezettek két tornán döntik el a végső sorrendet.

FÉRFI KÉZILABDA: TARTJA DOBOGÓS HELYÉT A POTAISSA

Torda és Kolozsvár adott helyt vasárnap a férfi kézilabda Bölények Ligája 25. fordulójának, a Tordai Potaissa 37–34 (20–18) arányban legyőzte a Botoşani-i Magnumot, és egyelőre tartja a második helyet a táblázaton. Horaţiu Gal csapatából Gabriel Dumitriu 7, Roman Zacaciurin és Tálas Huba Elemér 5–5 gólig jutott.

További eredmények: • Temesvári Politechnika–Nagybányai Minaur 21–23 (11–11) • Bukaresti Dinamó–Bukaresti MSC 28–22 (14–8) • Szucsávai ESK–Resicabányai MSC 25–19 (11–12) • Vászlói/Vaslui-i MSC–Bákói MSC 29–26 (13–9) • Fogarasi MSC–Dél-Dobrudzsai KK 26–16 (12–14) • Bodzavásári/Buzăui KK–Foksányi MSC 23–28 (11–13). Az állás: 1. Dinamó 70 pont/24 mérkőzés, 2. POTAISSA 57/24 (736:618), 3. Dél-Dobrudzsa 57/23 (613:495), 4. Buk. MSC 48/23, 5. Minaur 44/23, 6. Foksány 36/23.

Nem jutott fel egyenes ágon az élvonalba a Kolozsvári Universitatea Sportklub, mert a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban rendezet tornán az első találkozón ugyan nyert a Ploieşti-i MSC ellen 45–24 (25–8) arányban, a folytatásban viszont 30–25 (13–10) arányban kikapott az Alexandriai MSC-től. A végén még összejött egy siker (28–27 a Piteşti-i ESK ellen), de ez kevés volt a boldogsághoz. Eredményei alapján felsőbb osztályba léphet az Alexandriai MSC és a Székelyudvarhelyi Szejke SK. A kolozsváriak utolsó esélye, hogy a május 25–28. között esedékes osztályozó tornán jussanak a Bölények Ligájába, amelyen rajtuk kívül az élvonal 11. és 12. helyezettje, továbbá a piteşti-i gárda vesz részt.

FÉRFI RÖGBI ROMÁN KUPA: ISMÉT KIKAPOTT AZ U PRODVINALCO

A férfi rögbi Román Kupa A-csoportjában, a 3. fordulóban újabb vereséget szenvedett a Kolozsvári U Prodvinalco, amelyet a bajnok Nagybányai Tudomány/Ştiinţa MSC 40–10 (27–7) arányban győzött le a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban. A győztes csapat a támadó bónuszpontot is megszerezte. A kolozsváriak pontjain Ovidiu Melniciuc (cél), Ionuţ Mazăre (jutalomrúgás) és Sorin Mihalache (büntető) osztozott.

A táblázaton két mérkőzés alapján: 1. Nagybánya 10 pont, 2. Temesvári MSC 5, 3. KOLOZSVÁR 0.

A B-csoportban: 1. Bukaresti Steaua 5 pont, 2. Bukaresti Dinamó 0.

A visszavágókat augusztusban játsszák, az elődöntőket augusztus 28-án, a finálét november 27-én rendezik.

LABDARÚGÓ MAGYAR NB I., 29. FORDULÓ: A FEHÉRVÁR FORDULATOS MECCSEN GYŐZTE LE A HONVÉDOT

A Székesfehérvári MOL Fehérvár fordulatos meccsen 3–2-re nyert a Budapesti Honvéd vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának zárómérkőzésén vasárnap. A fehérváriaknál kezdőemberként szerepelt a román és magyar állampolgársággal is rendelkező Rus Adrián, akit a 88. percben cseréltek le).

Eredmény, OTP Bank Liga, 29. forduló: • Budapesti Honvéd FC–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 2–3 (gól: Balogh Norbert – 25. és Nagy Dominik – 41. perc, illetve Nikolics Nemanja – 22., 11 m, Lyes Houri – 78., 11 m és Nego Loïc – 90. perc). A tabellán: 1. Ferencvárosi Torna Club 66 pont, 2.  Puskás Akadémia FC 55, 3. Fehérvár 47, 4. Paksi FC 41, 5. Budapesti MTK 39 (39–39), 6. Kisvárda Master Good 39 (24–34), …, 9. Honvéd 33.

CSELGÁNCS EB: KÉT MAGYAR BRONZÉREM

Az 52 kilogrammos Pupp Réka bronzérmet nyert a lisszaboni olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokság nyitónapján. Az Atomerőmű SE versenyzője két győzelemmel kezdett, majd nem bírt a címvédővel, így a vigaszágra került. A folytatásban az izraeli Gili Cohen ellen nyert, az ötödik mérkőzésén a spanyol Ana Perez Box-szal szállt szembe. Negyedik találkozójukon az ellenfél egy leszorításra vazaarit kapott, ám a 24 éves magyar a rendes mérkőzésidő hajrájában egyenlített. Az aranypontig tartó hosszabbításból egy perc telt el, amikor a paksi dzsúdós dobására a bíró ismét vazaarit ítélt, ami már a győzelmet jelentette. Pupp Réka 13 évvel azután lett harmadik a kontinenstornán, hogy világ- és Európa-bajnok edzője, Braun Ákos ugyanott szintén az Eb-dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A 90 kilogrammos Tóth Krisztián is harmadik lett az Eb zárónapján. A 26 éves magyar – aki biztos olimpiai indulónak tekinthető – két győzelem után a negyeddöntőben kikapott, de a vigaszágon folytatta, ahol a holland világbajnok Noel Van’t End nem állt ki ellene. A harmadik helyért kiírt mérkőzésen a hozzá hasonlóan világbajnoki ezüstérmes török Mihael Zgankkal szállt szembe, és a hosszabbítás negyedik percében bemutatott külső horogdobással győzött. Az MTK sportolója a 2014-es montpellier-i kontinenstorna után másodszor állhatott fel az Eb-dobogó alsó fokára, míg 2016-ban Eb-ezüstérmes lett. Pupp és Tóth Krisztián a magyar cselgáncssport 48. és 49. Eb-bronzérmét gyűjtötte be a Pavilhao Atlanticóban. A súlycsoport másik magyarja, Gőz Roland helyezetlenül végzett, akárcsak Kármán Andrea (57 kg), Ungvári Miklós (73 kg), Ungvári Attila és Tóth Benedek (81 kg), Varga Brigitta (63 kg), Gercsák Szabina (70 kg), Cirjenics Miklós és Vég Zsombor (100 kg).

Romániából 14 dzsúdós vett részt (9 férfi és 5 női versenyző), köztük hatan – Monica Ungureanu, Loredana Ohâi, Adelina Ştefania Dobre, Serafima Moscalu, Adrian Şulcă és az orosz származású Zhukov Petr – a Kolozsvári Universitatea Sportklubot képviselték, de érdemleges eredményt nem tudtak felmutatni. Helyezetlenül zárt Andreea Chiţu (52 kg), Ungureanu (48 kg), Lucian Borş-Dumitrescu (66 kg), Alexandru Raicu és Şulcă (73 kg), Moscalu (70 kg), Alex Creţ (90 kg) két, Ohâi (57 kg), Zhukov (66 kg), Marcel Cercea (81 kg), Dobre (63 kg), Eduard Şerban (100 kg), Vlăduţ Simionescu és Luca Kunszabo (+100 kg) már egy összecsapás után búcsúzott.

A vetélkedőn 359 cselgáncsozó (210 férfi és 149 nő) vett részt 45 országból.

FORMA–1: BÜNTETÉSEK UTÁNI VÁLTOZÁSOK

Az imolai Forma–1-es versenyhétvége futama után több versenyző büntetést kapott. A legrosszabbul Kimi Räikkönen járt, akinek az volt a vétke, hogy az újraindítást megelőzően a finn megpördült, s csapata utasítására nem vette vissza a helyét – ahogy ilyen esetekben az az első safety car vonaláig megtehető lett volna. Miután nem volt jó helyen a finn, ezért ilyenkor a bokszutcából kellett volna a mezőny után erednie, ám ezt sem tette meg, s ezért a versenyfelügyelők 30 másodpercet utólag hozzáírtak az idejéhez. Így a finn a 9. helyett a 13. helyen végzett, s nem szerzett két világbajnoki pontot. Szintén a futam után büntették Lance Strollt, aki még a 11. körben fejezte be Pierre Gasly előzését a pályahatárok átlépésével, s később nem adta vissza a helyét, ezért pedig öt másodperces időbüntetést és egy büntetőpontot kapott, így a 7. helyről hátracsúszott egyet.

Emilia Romagna Nagydíj, Imola, a futam hivatalos végeredménye (pontszerzők): 1. Max Verstappen (holland, Red Bull), 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 3. Lando Norris (brit, McLaren), 4. Charles Leclerc (monacói, Ferrari), 5. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari), 6. Daniel Ricciardo (ausztrál, McLaren), 7. Pierre Gasly (francia, AlphaTauri), 8. Lance Stroll (kanadai, Aston Martin), 9. Esteban Ocon (francia, Alpine), 10. Fernando Alonso (spanyol, Alpine).

A vb-pontversenyek állása 2 futam után (még 21 van hátra):

Pilóták: 1. Hamilton 44 pont, 2. Verstappen 43, 3. Norris 27, 4. Leclerc 20, 5. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 16, 6. Sainz Jr. 14, 7. Ricciardo 14, 8. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 10, 9. Gasly 6, 10. Stroll 5, 11. Cunoda Juki (japán, Alpha Tauri) 2, 12. Ocon 1, 13. Alonso 1.

Konstruktőrök: 1. Mercedes 60 pont, 2. Red Bull 53, 3. McLaren 41, 4. Ferrari 34, 5. Alpha Tauri 8, 6. Aston Martin 5, 7. Alpine 3, 8. Alfa Romeo 0, 9. Williams 0, 10. Haas 0.