Sporthírek röviden a nagyvilágból

LABDARÚGÓ III. LIGA, 7. FORDULÓ

A labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjának pénteki mérkőzései: • Tordai Üveg Aranyos–FK Csíkszereda 0–2 • Marosvásárhelyi MSE–Kolozsvári Egészség 2–3 • Besztercei ACS Unu Fotbal Club Glória–Szászrégeni Lendület 1–1 • Dési Egyesülés–Tasnádi Egyesülés 3–2 • Székelyudvarhelyi FC–Szászhermányi AFC 0–1 • Radnóti SK–Medgyesi Gázmetán II. 1–3 • Kolozsvári CFR II–Lénárdfalvi ACSF 7–3. Szombaton 15 órakor játsszák a Nagybányai Minaur–Barcarozsnyói Olimpic Cetate mérkőzést, a további részletekre visszatérünk.

PEKINGI TENISZTORNA: FUCSOVICS KIKAPOTT A NEGYEDDÖNTŐBEN

Fucsovics Márton a negyeddöntőben búcsúzott a pekingi, 4,6 millió dollár összdíjazású keménypályás tenisztornától. Két olasz legyőzése után a világranglistán 45. magyar játékos egy harmadik olasszal csapott össze pénteken. Az ATP-rangsorban 13. Fabio Fognini az első szettet úgy nyerte meg 49 perc alatt, hogy 2:2-nél elvette Fucsovics adogatását. Az 51 percet tartó második játszmában 2:2-nél és 4:2-nél brékelt a negyedik helyen kiemelt olasz, de a következő adogatójátékával még nem tudta befejezni a párharcot, mert Fucsovics két meccslabdát hárítva közelebb zárkózott. Aztán hozta saját szervajátékát, végül azonban Fognini a saját adogatásánál lezárta a mérkőzést.

Eredmény, férfiak, negyeddöntő: Fognini (olasz, 4.)–Fucsovics 6:4, 6:4.

KVITOVA ÉS WOZNIACKI KIJUTOTT A VB-RE

Negyedikként a cseh Petra Kvitova jutott ki az október 21-én kezdődő szingapúri női tenisz-világbajnokságra. A 28 éves cseh játékos Simona Halep, a német Angelique Kerber és a japán Naomi Oszaka után a negyedik, aki részt vehet az évzáró tornán. Ehhez arra volt szüksége, hogy a pekingi tornán Kiki Bertens a nyolcaddöntőben búcsúzzon. Nem sokkal később a dán Caroline Wozniacki is biztosította helyét az egyhetes viadalon, miután ugyancsak Pekingben legyőzte az észt Anett Kontaveitet. A szingapúri vb-re kijutottak közül a világelső Halep porckorongsérvvel bajlódik, így az ő részvétele kérdéses a 7 millió dollár összdíjazású versenyen.

ÉLEN A POTAISSA

Sorozatban elért negyedik győzelmével a férfi kézilabda Bölények Ligája táblázatának élére állt a 13 pontot gyűjtött Tordai Potaissa. A Horaţiu Gal edzette együttes 36–30 (17–16) arányban nyert Bákóban az helyi MSC ellenében.

A Potaissa góldobói: Cântec és Rotaru 7–7, Pavel 5, Ghiţă és Tálas Huba 4–4, Lazăr 3, Pop és Marius Szőke 2–2, Pinţoiu és Ignat 1–1. Az újonc bákóiaktól Tudorancea szintén 7 gólig jutott.

Az 5. forduló többi eredménye: • Dél-Dobrudzsai KK–Bukaresti Steaua 30–25 • Szucsávai SK–Călăraşi-i Dunărea 20–20 • Fogarasi MSC–Buzăui KK 27–20 • Foksányi MSC–Bukaresti MSC 23–23.Kolozsvári Universitatea SK–Bukaresti Dinamó 28–40 (16–22) – az összecsapást a tordai George Bariţiu Sportteremben játszották (a népszavazás előkészítése miatt nem játszhattak a Horia Demian Sportcsarnokban). Szombaton 11-kor következik a Temesvári Politechnika–Nagybányai Minaur találkozót (élőben közvetíti az RTV1 tévéadó). A táblázaton két véglet Kolozs megyének: élen áll a Potaissa 13 ponttal, sereghajtó Kolozsvár 0-val.

KÉZILABDA BL: DINAMÓ-SIKER IDEGENBEN

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája „második vonalához” tartozó D-csoportban a román bajnok Bukaresti Dinamó harmadik győzelmét érte el szerdán, de először nyert idegenben: 32–31 (15–17) arányban jobbnak bizonyult a finn Riihimäen Cocks gárdájánál Vantaaban. A győztes gólt a székelyudvarhelyi Szász András dobta.

A Dinamó gólszerzői: Amine Bannour 6, Kamel Alouini és Seyed Mousavi 5–5, Vitalij Komogorov 4, Szász András és Muhamed Zulfic 3–3, Nicuşor Negru 2, Răzvan Gavriloaia, Dan Savenco, Hugo Descat és Ante Kuduz 1–1. A finnek legjobbja a 11 gólos Nico Ronnberg volt.

A csoport másik két meccsét szombaton játsszák, a Dinamó 6 ponttal a második helyen áll.

LJUBOMIR VRANJES TÁVOZIK A MAGYAR FÉRFI KÉZILABDA-VÁLOGATOTT ÉLÉRŐL IS

Ljubomir Vranjes távozik a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról. A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) pénteki közleménye szerint a szervezet elnökségének döntése értelmében jelezték a svéd edzőnek és segítőjének, hogy váltást terveznek a férfi válogatott élén, vagyis nem velük képzelik el a folytatást. Vranjes tavaly nyár óta irányította a nemzeti csapatot, amellyel szerzett pont nélkül esett ki a januári, horvátországi Európa-bajnokság csoportkörében, júniusban viszont a világbajnoki bronzérmes Szlovéniát búcsúztatva kijuttatta a válogatottat a januári, német–dán közös rendezésű olimpiai kvalifikációs világbajnokságra. A váltás összefügg azzal, hogy Vranjest hétfőn felmentették a munkavégzés alól a Telekom Veszprém csapatánál, amelynek vezetőedzője volt. Utódját egyelőre nem nevezte meg az MKSZ.