Sporthírek röviden a nagyvilágból

RÖGBI: KIÜTÉSSEL VÁGTAK VISSZA

A román férfi rögbiválogatott kiütéses győzelmet aratott Németország felett (s ezzel a támadó bónuszpontot is megszerezte) a Kolozsvár Arénában 85–6 (31–6) arányban nyertek a tölgyfalevelesek a Rugby Europe International Championship 2018 csoportmérkőzésén, amely világbajnoki selejtezőnek is számít. Az angol Lynn Howells szövetségi kapitány gárdája 13 cért ért el, Sione Fakaosilea (2), Mihăiţă Lazăr, Tangimana (2), Macovei (2), Burcea, Paul Kinikinilau (2), I. Dumitru, Coste és Shennan révén, nyolc jutalmrúgást Florin Vlaicu, kettőt Calafeteanu értékesített. A vendégektől Menzel volt eredményes, büntetőrúgásból szerzett pontot. Románia ezzel visszavágott a tavaly ilyenkor Offenbachban elszenvedett meglepő 41–38-as németországi vereségért. A román nemzeti csapat számára madridi kiszállás következik február 18-án.

A csoport másik két meccsén: • Oroszország–Spanyolország 13–20 (védekező bónuszpont a hazaiaknak) • Grúzia–Belgium 47–0 (támadó bónuszpont a győzteseknek). Az állás: 1. ROMÁNIA 24 PONT, 2. Grúzia 24, Spanyolország 17, 3. Oroszország 10, 4. Németország 8, 5. Belgium 2.

RÖGBI, HAT NEMZET TORNÁJA: FRANCIA VESSZŐFUTÁS

Skóciában is vereséget szenvedett Franciaország a férfi rögbi Hat Nemzet Tornáján, ezzel nyolc meccse, 330 napja nyeretlen a gall kakasos válogatott.

Eredmények, 2. forduló: • Anglia–Wales 12–6 • Írország–Olaszország 56–19 • Skócia–Franciaország 32–26. Az állás: 1. Írország 9 pont, 2. Anglia 9 pont, 3. Wales 6, 4. Skócia 4, 5. Franciaország, 2, 6. Olaszország 0.

NEMZETKÖZI FOCIKUPÁK, KEDDI MÉRKŐZÉSEK

A labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések (a találkozók 21.45 órakor kezdődnek): • FC Bázel (svájci)–Manchester City (angol)  – élőben közvetíti a Telekom Sport2 • Torinói Juventus (olasz)–Tottenham Hotspur (angol) – Pro tv, Telekom Sport1 és Telekom Sport5.

Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, 1. mérkőzés (19 órakor): • Crvena  Zvezda Belgrád (szerb)–CSZKA Moszkva (orosz) – Telekom Sport1.

U FC: A NEGYEDIK SIKER

Ötödik előkészületi mérkőzésén negyedik győzelmét aratta a labdarúgó III. liga ötödik csoportjának éllovasa, a Kolozsvári U FC, amely ezúttal csoporttársa az Alsógáldi Ipar ellen nyert 2–0 (0–0) arányban a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban. A gólokon George Florescu és Valentin Lemnaru osztozott. Az U FC a sikerek mellett egy döntetlent jegyzett (4–4 a Kudzsiri Kohásszal). Kedden, ugyancsak a Babeş-parkban 13 órakor a II. liga 15. helyezettje, a Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul lesz az egyetemisták következő ellenfele.

Adrian Falub és Marius Şuller csapata, első félidő: Albuţ – Chiş, Abrudan, Cordoş, Manu – Giurgiu, Micaş – Haţiegan, Florescu, Goga – Ene; csere: Azbague. Második félidő: Albuţ – Takacs, Onicaş, Telcean, Azbague – Sárosi, Florescu – Haţiegan, Greu, Ursu – Lemnaru; csere: Micaş és Văsălie.

MEGSZÜLETETT A DÉSI EGYESÜLÉS ELSŐ „OLASZ” GYŐZELME

Első ízben ült ezen a télen a Dési Egyesülés kispadján Pino Murgia olasz edző. A III. liga 5. csoportjában szereplő gárda a hétvégén vetélytársát, a Lénárdfalvi ACSF együttesét fogadta barátságos mérkőzésen. A találkozót a nagyiklódi műfüves pályán bonyolították le, ahol több környékbeli csapat készül a tavaszi idényre. A désiek 1–0 (1–0) arányban nyertek, Florin Blaj 39. percben volt eredményes. A máramarosiaknak is voltak helyzeteik, de Székely Loránd dési kapus ezúttal is szinte hibátlanul őrizte hálóját. Egyelőre az Egyesülésnél még nem szerepeltek a beígért olasz labdarúgók, érkezésük felől még nincsenek pontos információk. Annyit azonban tudunk, a visszavágón már olasz befektetők támogatják a Szamos-menti alakulatot, ami örvendetes hír, ismervén a klub anyagi gondjait. Február 17-én, szombaton a Dési Egyesülés a Kolozsvári CFR II. együttese ellen lép pályára ugyancsak Nagyiklódon. Máskülönben a vasutasok másodcsapata is Nagyiklódon játssza a „hazai” ellenőrző mérkőzéseit. Mindkét gárdával ott fogja lejátszani tervezett barátságos meccseit a Kolozsvári Egészség is. (erkedi)

KÉZILABDA: DÖNTETLENEK A GYŐRIEK CSOPORTJÁBAN

A női kézilabda Bajnokok Ligája I. középdöntős csoportjában döntetlenek születtek a 3. fordulóban.

Eredmények, I. csoport:: • Bukaresti MSC–Rosztov-Don (orosz) 22–22 (11–12) • NFL – Nyköbing Falster Handboldklub (dán)–Midtjylland (dán) 21–21 (11–10). Szombaton a Győri Audi ETO KC idegenben legyőzte a szlovén RK Krim Mercator Ljubljanát. Hét forduló után az állás: 1. BUK. MSC 11 PONT, 2. GYŐR 10, 3. Rosztov-Don 9, 4. Nyköbing Falster 5, 5. Krim Ljubljana 4, 6. Midtjylland 3. Az első négy helyezett továbbjut a negyeddöntőbe. Február 26-án következik a Győr–Buk. MSC rangadó.

II. csoport: • Thüringer HC (német)–Metz Handball (francia) 29–31 (14–15). A sorrend: 1. Vardar Szkopje (macedón) 14 pont, 2. Metz 10, 3. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 8,  4. Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 6, 5. Thüringer 2 (170–201), 6. Bietigheim (német) 2 (172–207).

SZEGED ISMÉT GYŐZÖTT A NÉMET LÖWEN OTTHONÁBAN

A MOL-Pick Szeged nagy meglepetésre két góllal győzött a német bajnok Rhein-Neckar Löwen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. – idei első – fordulójában, vasárnap. A Szeged 2015 és 2017 márciusában is nyert a Löwen vendégeként a BL-ben.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 11. forduló, A-csoport: • Rhein-Neckar Löwen (német)–MOL-Pick Szeged 35–37 (17–15). A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont, 2. HBC Nantes (francia) 17, 3. Barcelona (spanyol) 14, 4. Rhein-Neckar Löwen 12, 5. SZEGED 11, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 6 (295–317), 7. IFK Kristianstad (svéd) 6 (278–333), 8. PPD Zágráb (horvát) 4.

BAJNOKI KÉZIMECCS TORDÁN

Kedden 18 órai kezdettel a tordai Gheorghe Bariţiu Sportteremben a Tordai Potaissa a férfi kézilabda Bölény Liga 18. fordulójában  a Călăraşi-i Dunărea együttesét fogadja.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: VÉGET ÉRT A KÖZÉPSZAKASZ

Az Újpest minden mérkőzését elveszítette a jégkorong Erste Liga középszakaszában, miután a zárónapon öt góllal kikapott Dunaújvárosban. A címvédő DVTK vasárnapi legyőzésével a MAC Budapest csapata biztosította elsőségét a jégkorong Erste Liga középszakaszában, míg a Fehérvári Titánokkal szemben alulmaradó Vienna Capitals lemaradt a rájátszásról.

Eredmények, Erste Liga, középszakasz (a liga honlapja szerint):

Felsőház: • Dunaújvárosi Acélbikák–Újpesti TE 5–0 (1–0, 1–0, 3–0) • Diósgyőri VTK Jegesmedvék–MAC Budapest 2–5 (1–1, 1–3, 0–1). Végeredmény: 1. MAC 17 pont, 2. Jegesmedvék 16, 3. Acélbikák 10, 4. Újpest 0. A Jegesmedvék 4, a MAC 2, míg az Acélbikák 1 bónuszponttal kezdte meg a középszakaszt.Alsóház: • Csíkszeredai Sportklub–Brassói ASC Corona 2–4 (1–1, 1–1, 0–2) • EV Vienna Capitals (osztrák)–Székesfehérvári Fehérvári Titánok 2–3 (1–0, 1–1, 0–2). Végeredmény: 1. Corona 24 pont, 2. Csíkszereda 16, 3. Ferencvárosi Torna Club 12, 4. Titánok 9, 5. Vienna Capitals 6. Az utolsó Vienna számára véget ért a szezon, az első négy a negyeddöntőben szerepel majd. A Csíkszereda 4, a Ferencváros 2, a Corona 1 bónuszponttal kezdte meg a középszakaszt.

A liga hétfői sajtótájékoztatóján sorrendben a felsőház első három helyezettje választott magának ellenfelet az alsóház első négy csapata közül a jövő kedden kezdődő negyeddöntőkre. A MAC az FTC-t választotta, a Jegesmedvék a Titánokat, az Acélbikák Csíkszeredát jelölte ki ellenfélnek, míg az Újpest a Corona együttesével találkozik az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.