Sporthírek röviden

SPANYOL SZUPERKUPA: A REAL MADRID ODAHAZA IS LEGYŐZTE A BARCELONÁT

A labdarúgó Spanyol Szuperkupa visszavágóján is nyert a Real Madrid a Barcelona ellen, így Zinédine Zidane legénysége 5–1-es összesítéssel ezt a trófeát is kiérdemelte.

Eredmény, spanyol Szuperkupa, visszavágó: • Real Madrid–FC Barcelona 2–0 (gól: Marco Asensio – 4. és Karim Benzema – 39. perc) – Szuperkupa-győztes a Real kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel.

LABDARÚGÓ I. LIGA, 7. FORDULÓ

A román labdarúgó élvonal hetedik fordulóját szokás szerint négy napra leosztva péntektől rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DolceSport és a DigiSport1, a többit külön közöljük):

Pénteken: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (21 órakor, Look tv). Szombaton: • Medgyesi Gázmetán–Temesvári ACS Poli (18.30 órakor, Look Plus) • Bukaresti Juventus–FCSB (21 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Konstancai Viitorul–Krajovai Universitatea SK (18.30 órakor, Look tv) • Kv. CFR 1907–Voluntari-i FC (21 órakor, Look tv). Hétfőn: • Botoşani-i FC–Chiajnai Concordia (18.30 órakor, Look Plus) • Bukaresti Dinamó–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (21 órakor, Look tv).U FC:  GYŐZELEM MAGYARIGEN ELLEN

Barátságos mérkőzésen a Kolozsvári U FC labdarúgócsapata 2–1 arányban legyőzte a Magyarigeni Teljesítmény (Performanţa Ighiu) csapatát a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban. A gólokon Dorin Goga (47. perc, a francia O’Neil Dintrich beadását értékesítette) és Iuliu Haţiegan (74. perc), illetve Unguru (72. perc) osztozott. A következő előkészületi mérkőzést szombaton 11 órakor Gyulafehérvárott, a helyi Egyesülés ellen vívja az U FC.

Marius Popescu és Szilágyi Zsolt a következő csapatot szerepeltette: Dinu – Takacs, Abrudan, Cordoş, Irimie – Giurgiu, Micaş – Hordouan, Goga, Greu – Lemnaru; cserék: Rareş Pop (kapus), Ionescu, Telcean, Manu, Trancă, Moldoveanu, Ursu, Svichi, Hâmpea, O’Neil és Haţiegan.

Az egyetemisták zöld asztalnál megnyerték a Román Kupa második fordulójában esedékes meccsüket, ellenfelük, a Sülelmedi Jövő ugyanis minden küzdelemsorozatból visszalépett. A harmadik forduló csak szeptember 13-án esedékes, az elsőben az egyetemisták 7–0-lal búcsúztatták a Beszterce megyei Óvárhelyi Akaratot. A III. liga rajtján, augusztus 26-án az U FC a Kolozsvári CFR II-t fogadja a Kolozsvár Arénában.