Sporthírek röviden

I. LIGA: VERESÉGGEL DEBÜTÁLT A SEPSI OSK

Először hangzott fel a székely himnusz a román labdarúgó élvonalban, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK szurkolói énekelték a csapat első meccse előtt Gyurgyevóban. A Sepsi vereséggel távozott a 2016-os bajnok Astra otthonából, de becsülettel helytállt. A hálót a Kolozsvári U FC-nél is megfordult Niczuly Roland őrizte, a gólnál nem ő hibázott. A másik vasárnapi összecsapáson a FCSB (korábbi Steaua) a Claudiu Niculescu edzette Román Kupa címvédő és Szuperkupa-győztes Voluntari-i FC ellen, Nicolae Dică gárdája az utolsó pillanatokban fordította a javára az állást.

Eredmények:  • Gyurgyevói Giurgiui Astra–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–0 (gól: Marquinhos – 50. perc) • FCSB–Voluntari-i FC 2–1 (Constantin Budescu – 34., 11 m és Dennis Man – 92., perc, illetve Adrian Ionuţ Bălan – 55. perc).

Lapzárta után végződött a Konstancai Viitorul–Medgyesi Gázmetán és a Botoşani-i FC–Kolozsvári CFR 1907 összecsapás.

RAJT A MAGYAR NB I-BEN

A címvédő Budapesti Honvéd a szombathelyiek elleni 2–0-s győzelemmel rajtolt, a legutóbb ezüstérmes Székesfehérvári Videoton FC viszont hazai döntetlennel kezdte a labdarúgó OTP Bank Liga 2017–2018-as idényét.

A székesfehérváriak az újonc Balmazújváros ellen vesztettek pontokat. Az elmúlt idény bronzérmese, a Budapesti Vasas pályaválasztóként kapott ki a Diósgyőrtől.

Eddig nem közölt eredmények: • Budapesti Vasas–Diósgyőri VTK 0–2 (gól: Vela – 5. és Szarka– 73. perc) • Székesfehérvári Videoton FC–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1–1 (Lazovics – 51. perc, illetve Andrics – 17. perc) • Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia 1–1 (Varga – 41. perc, illetve Szakály – 24. perc). A táblázatot a három győztes csapat, a Honvéd és a Diósgyőr (2–0 gólaránnyal), továbbá a Mezőkövesd Zsóry FC (2–1).

ARANY KUPA: AZ ESÉLYESEK NEGYEDDÖNTŐZNEK

A mexikói, a jamaicai és a salvadori válogatott is bejutott a negyeddöntőbe a labdarúgó Arany Kupa C-csoportjából. Az Egyesült Államokban rendezett tornán a mexikóiak két góllal verték Curacaót San Antonióban, míg a jamaicaiak döntetlent játszottak Salvadorral.

A július 26-ig tartó Arany Kupán 12 válogatott szerepel három négyes csoportban, ezekből az első és a második helyezett jutott a negyeddöntőbe, amelynek mezőnye a két legjobb harmadikkal (Salvador mellett még Honduras örülhetett) vált teljessé.

Eredmények, C-csoport, 3. forduló: • Mexikó–Curacao 2–0 • Jamaica–Salvador 1–1. A csoport végeredménye: 1. Mexikó 7 pont, 2. Jamaica 5, 3. Salvador 4, 4. Curacao 0.

A negyeddöntő programja: Costa Rica–Panama, Egyesült Államok–Salvador, Mexikó–Honduras és Jamaica–Kanada.

VISSZATÉRT A KOLOZSVÁRI EGÉSZSÉGHEZ MARIUS SEMENIUC

Miután a tavalyi III. ligás bajnokság végén lemondott posztjáról, Marius Semeniuc edző (aki 12 éve ül a Zöld Virusok kispadján), a múlt napokban visszatért a Kolozsvári Egészség labdarúgócsapatához. Ezentúl mint menedzser szerepel, az edzői tisztséget Kiss Csaba tölti be.  Munkájában Dan Matei másodtréner segíti. Mindketten évekig szerepeltek a Felek alji együttesben, azelőtt pedig a Kolozsvári CFR-nél játszottak. A játékoskeret július 24-én, hétfőn találkozik újra az új idény küszöbén. Ami az újdonságokat illeti Marius Semeniuctól csak annyit tudtunk meg, a Mihai Georgescu Labdarúgó Iskolától kölcsönkért három ifire már nem lehet számítani az új bajnokságban. Az  Egészség labdarúgó csapata Kolozsváron készül az augusztus végi rajtra, előtte lehetséges egy aknasugatagi (Máramaros megye) egyhetes edzőtáborozás is. (erkedi)

TOUR: FROOME DEFEKTTEL IS MEGTARTOTTA A SÁRGA TRIKÓT

Bauke Mollema nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny vasárnapi, 15. szakaszát, amelyen összetettben megőrizte első helyét a címvédő Chris Froome. A Laissac-Sévérac l’Église és Le Puy-en-Velay közötti 189,5 kilométeres etap elején egy 28 fős boly ellépett a főmezőnytől, s kilenc percnél is nagyobb előnyre tett szert a szakasz második első kategóriás hegyéig. Az emelkedőn a sárga trikós Froome defekt miatt leszakadt, ám segítőinek támogatásával felért az esélyeseket is magába foglaló csoportra. Eközben a lassan fogyatkozó – ekkor már csak nyolcfős – élbolytól Bauke Mollema szökött el 31 kilométerrel a befutó előtt. A Trek holland kerekese jól osztotta be erejét és előnyét, így megnyerte a szakaszt, üldözői közül Diego Ulissi és Tony Gallopin sprintelt leggyorsabban. A brit Froome – visszaverve néhány kisebb támadást – közvetlen riválisaival együtt, közel hat és fél perces hátránnyal ért célba, így továbbra is ő áll az élen összetettben.

Eredmények, 15. szakasz, Laissac-Sévérac l’Église–Le Puy-en-Velay, 189,5 km: 1. Bauke Mollema (holland, Trek) 4:41:47 óra, 2. Diego Ulissi (olasz, UAE Team Emirates) 19 másodperc hátrány, 3. Tony Gallopin (francia, Lotto-Soudal) azonos idővel. Az összetett élcsoportja: 1. Chris Froome (brit, Sky) 64:40:21 óra, 2. Fabio Aru (olasz, Asztana) 18 mp h., 3. Romain Bardet (francia, AG2R La Mondiale) 23 mp h.

A hétfői szünnapot követően kedden a Le Puy-en-Velay és Romans-sur-Isére közötti 165 kilométeres szakasz vár a mezőnyre. A 104. Tour de France-on a vasárnapi, párizsi befutóig 3540 kilométert teljesítenek a résztvevők.

KOLOZSVÁRI ATLÉTIKAI BALKÁN-BAJNOKI CÍM

A Kolozsvári Universitatea Sportklub két atlétája, Sanda Belgyan és Camelia Florina Gal részt vett az elmúlt hét végén a szerb Novi Pazarban rendezett Balkán-bajnokságon – közölte az egyesület honlapja. Gal a 4 x 400-as váltót aranyéremhez segítette, a staféta többi tagja Anamaria Ioniţă, Roxana Maria Ene és a kolozsvári születésű Bianca Denisa Răzor volt. Gal a 200 m-es síkfutásban is a dobogóra léphetett, Răzor mögött bronzérmet szerzett, Belgyan pedig negyedik lett a 400 m-es gátfutásban. A szatmárnémeti Nagy Attila Csongor két ezüstérmet szerzett, 400 m gáton és a 4 x 400 m-es váltó tagjaként (Marius Şerban, Mădălin Dorian Gheban és Pavel Nichituş társaságában). A Balkán-bajnokság éremtáblázatán Románia végzett az élen 23 medállal, 7 arany-, 7 ezüst és 9 bronzérem leosztásban.