Sporthírek röviden
Vissza

BRAUNSCHWEIG: FUCSOVICS AZ ELŐDÖNTŐBEN BÚCSÚZOTT

Fucsovics Márton az elődöntőben búcsúzott a 127 ezer euró összdíjazású braunschweigi salakpályás tenisztornán. A világranglistán 109. magyar játékos közel két és fél órás összecsapáson, 7:5, 4:6, 6:4-re kapott ki a rangsorban 501. spanyol Nicola Kuhntól. Fucsovics braunschweigi menetelése nyomán a jövő heti világranglistán pályafutása során először szerepel majd a legjobb száz között. A várhatóan 98. pozíció főtáblás helyet jelent majd számára a US Openen.

RAJTOLT A LABDARÚGÓ I. LIGA

A román labdarúgó élvonal három találkozója ért véget lapzártáig.

Az újonc nem bírt a Dinamóval a fővárosi rangadón, amelynek a ploieşti-i Ilie Oană Stadion adott otthont. Az oltyán kupacsapat kétgólos győzelemmel kezdett, míg az elmúlt idényben a kiesést megúszó bánsági gárda idegenben tudott nyerni.

Eredmények: • Krajovai Universitatea SK–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 2–0 (gól: Alexandru Băluţă – 42. és Gustavo di Mauro Vagenin – 50. perc) • Chiajnai Concordia–Temesvári ACS Poli 0–1 (Cosmin Marian Bârnoi – 50. perc) • Bukaresti Juventus–Bukaresti Dinamó 0–3 (Rivaldinho – 32., Felipe Nascimento – 66. és Ionuţ Nedelcearu – 90. perc; kiállítva: Mădălin Mihăiescu – 53. perc, Juventus).

Lapzárta után ért véget a Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a FCSB (korábban Steaua)–Voluntari-i FC találkozó. Hétfőn játsszák a Konstancai Viitorul–Medgyesi Gázmetán (18.30 órakor, élőben közvetíti a Look Plus, a DigiSport1 és a DolceSport) és a Botoşani-i FC–Kolozsvári CFR 1907 (21 óra, Look tv, DigiSport1 és DolceSport) összecsapást.

KEZDÉS A MAGYAR FOCIBAJNOKSÁGBAN

Szombaton elrajtolt a magyar OTP Bank Liga is, az 1. fordulóban három mérkőzést játszottak:

Eredmények: • Paksi FC–Újpest FC 2–2 (gól: Szakály Dénes – 16. és Papp – 48. perc, illetve Pauljevics – 15. és Windecker – 68. perc) • Debreceni VSC-TEVA–Mezőkövesd Zsóry FC 1–2 (Ferenczi – 76. perc, illetve Gohér – 63. és Hudák – 93. perc; kiállítva: Tóth Bence – 45. perc) • Budapesti Honvéd–Szombathelyi Swietelsky Haladás 2–0 (Bobál Dávid – 30. és Lanzafame – 89. perc). Lapzárta után ért véget további három meccs: Budapesti Vasas–Diósgyőri VTK, Székesfehérvári Videoton FC–Balmaz Kamilla Gyógyfürdő (azaz Balmazújváros) és Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia.

ARANY-KUPA: KÉT CSOPORT ZÁRT

Costa Rica válogatottja kiütéssel nyert Francia Guyana csapata ellen, így csoportgyőztesként bejutott a labdarúgó Arany-kupa negyeddöntőjébe. Az Egyesült Államokban rendezett torna A-csoportjának másik pénteki összecsapásán Kanada nem bírt Hondurasszal, ám a gól nélküli döntetlen is elegendő volt számára a nyolc közé kerüléshez.

Szombaton a házigazda amerikai válogatott 3–0-re legyőzte Nicaraguát Clevelandben, s ez csoportelsőséget ért. A B-csoport másik meccsén Panama ugyancsak 3–0-ra verte Martinique-ot, és másodikként került a negyeddöntőbe.

A július 26-ig tartó Arany Kupán 12 válogatott szerepel három kvartettbe osztva, ezekből az első és a második helyezett jut a negyeddöntőbe, amelynek mezőnye a két legjobb harmadikkal válik teljessé.

Eredmények, 3. forduló:

A-csoport: • Costa Rica–Francia Guyana 3–0 • Kanada–Honduras 0–0. A csoport végeredménye: 1. Costa Rica 7 pont, 2. Kanada 5, 3. Honduras 2, 4. Francia Guyana 1.B-csoport: • Egyesült Államok–Nicaragua 3–0 • Panama–Martinique 3–0. A végeredmény: 1. Egyesült Államok 7 pont (7–3), 2. Panama 7 (6–2), 3. Martinique 3, 4. Nicaragua 0.

104. TOUR: ARU NEM SOKÁIG MARADT ÉLEN

A hazai közönség előtt tekerő Warren Barguil nyerte a Tour de France országúti kerékpáros körverseny pénteki, 13. szakaszát. A Saint-Girons és Foix közötti 101 kilométeres etapon három első kategóriás hegy húzta szét a mezőnyt. Egy négyfős szökevénycsoport elszakadt az esélyeseket magába foglaló nagyobb bolytól, utóbbiban a címvédő brit Chris Froome kétszer is támadást indított a sárga trikós ellen, ám nem tudott ellépni.

A szökevényeknek sikerült élen maradniuk, s Barguil a hegyi pontversenyben éllovasnak járó pöttyös trikóban aratott diadalt a franciák nemzeti ünnepén, amelyen a Bastille ostromára, a francia forradalom kezdetére emlékeznek.

A következő etapon Michael Matthews diadalmaskodott, Froome összetettben visszavette a vezetést az olasz Fabio Arutól. A Blagnac és Rodez közötti 181,5 kilométeres szakaszon sokáig egy ötfős szökevénycsoport haladt az élen, de a főmezőny a célhoz közeledve utolérte a kvintettet. Az utolsó ezer méteren emelkedett az út, az ausztrál kerekes pedig hosszú hajrát nyitva haladt át elsőként a célvonalon.

Az összetett elsőségre hajtó versenyzők többsége egy másodperc hátránnyal ért célba, kivéve az eddigi éllovas Arut, aki 25 másodperc hátrányt szedett össze, így elvesztette a sárga trikót, amelyet ismét a britek háromszoros győztese  ölthet magára.

Eredmények, 13. szakasz, Saint-Girons–Foix, 101 km: 1. Warren Barguil (francia, Sunweb) 2:36:29 óra, 2. Nairo Quintana (kolumbiai, Movistar) azonos idővel, 3. Alberto Contador (spanyol, Trek-Segafredo) a. i. 14. szakasz, Blagnac-Rodez, 181,5 km: 1. Michael Matthews (ausztrál, Sunweb) 4:21:56 óra, 2. Greg Van Avermaet (belga, BMC Racing) a. i., 3. Edvald Boasson Hagen (norvég, Dimension Data) 1 mp hátrány

Az összetett élcsoportja: 1. Chris Froome (brit, Sky) 59:52:09 óra, 2. Fabio Aru (olasz, Asztana) 19 mp hátrány, 3. Romain Bardet (francia, AG2R La Mondiale) 23 mp h.