U FC: ÚJABB ELSÖPRŐ SIKER

A Kolozsvári U FC negyedosztályú labdarúgócsapata Tordaszentmihályon, a helyi Aranyos ellenében is gólzáporos győzelmet aratott a 28. forduló keretében játszott találkozón.

Végeredmény: • Aranyos–U FC 1–6 (gól: Andrei Pop – 64. perc, illetve Florin Fizeşan – 11, Dorin Ioan Goga 2 – 41. és 66., Brian Ronald Lemac – 60., Rareş Daniel Takacs – 81., valamint Paul Andrei Chiorean – 84. perc).

Az U FC számára következik két mérkőzés az Armenopolis együttesével: előbb a Román Kupa helyi szakaszának elődöntőjében 17 órától Szamosújvárott, vasárnap pedig 18 órától a Kolozsvár Arénában bajnoki meccs a 29. forduló keretében.

Marius Popescu és Szilágyi Zsolt edző a következő csapatnak szavazott bizalmat: Rareş Pop – Budăcan, Abrudan, Ionescu, Manu – Fizeşan, Budin – Takacs, Goga, Hâmpea – Lemac. Az állás: 1. (és már osztályozós) U FC 76 pont/26 mérkőzés, 2. Szamosújvári      Atletic Olimpia 55/26, 3. Tordai Üveg ranyos 54/25.

FÉRFI VÍZILABDA: A STEAUA 25. BAJNOKI CÍME

A Bukaresti Steaua nyerte a bajnoki döntős párharcot, miután vasárnap 6–5 (4–3, 2–0, 0–1, 0–1) arányban győzött Nagyváradon a Digi MSC otthonában. A párharc végeredménye 3–1, az első két meccset Bukarestben a Steaua nyerte 9–3-ra és 10–7-re, szombaton pedig a váradiak győztek 9–5-re. A Steaua sorozatban második, összességében 25. bajnoki címénél tart, a fővárosaik előtt a nagyváradi csapat nyert 10 alkalommal.

FÉRFI KOSÁRLABDA: VEZET NAGYSZEBEN A KISDÖNTŐBEN

A Nagyszebeni ESK nyerte a férfi kosárlabda Nemzeti Liga bronzcsatájának első meccsét a bajnoki címvédő Nagyváradi MSC ESK ellenében. A Transilvania Sportteremben elbonyolított találkozón 69:63 (19:14, 15:16, 18:21, 17:12) arányban győztek a házigazdák. Egy perc és 56 másodperccel a végső dudaszó előtt még 63:63 volt az állás. A kisdöntős párharc két nyert meccsig tart, következik május 22-én hétfőn a nagyváradi visszavágó.