FÉRFI KÉZILABDA: DINAMÓ AZ ELSŐ DÖNTŐS

A címvédő Bukaresti Dinamó elsőként bejutott a férfi kézilabda Nemzeti Liga döntőjébe, miután hazai pályán 30–25 (15–13) arányban legyőzte a Dél-Dobrudzsai KK-t, s 2–1-re nyerte a párharcot. A másik ágon 1–1 az állás a Tordai Potaissa és a Bukaresti MSC között, a döntő találkozót szerdán 16 órakor rendezik a George Bariţiu Sportteremben, élőben közvetíti az RTV2 tévéadó.

SZABADKÁRTYÁT KAPOTT SARAPOVA

Marija Sarapova szabadkártyát kapott a szervezőktől, így elindulhat a június 17. és 25. közötti birminghami füves pályás tenisztornán. A torna honlapján megjelent közlemény szerint a 15 hónapos doppingeltiltásából múlt hónapban visszatért orosz versenyző jelezte, a következő két évben biztosan ott lesz az angol versenyen, amiért cserébe a szervezők szabadkártyát biztosítanak neki az idei viadalra. „A világ egyik leghíresebb sportolója két évre elkötelezte magát hozzánk, ezt honoráltuk” – áll a verseny honlapján. A Roland Garros szervezői két napja jelentették be, hogy a világranglistán 211. Sarapovának nem biztosítanak szabadkártyát az év második Grand Slam-viadalára, annak ellenére, hogy korábban kétszer diadalmaskodott. Sarapova Wimbledonban a selejtezőben már biztosan elindulhat, az még kérdéses, ott kap-e főtáblás szabadkártyát. Erről június 20-án születik döntés.

DIVÍZIÓ I-ES JÉGKORONG-VB: MAGYARORSZÁG RENDEZI A 2018-AS VB-T

Magyarország nyerte el a jövő évi divízió I/A jégkorong-világbajnokság rendezési jogát pénteken a nemzetközi szövetség (IIHF) kongresszusán. A magyar szövetség (MJSZ) honlapjának beszámolója szerint a másik pályázó, Lengyelország – amely 2015-ben és 2016-ban is rendező volt – visszalépett, így 2013 után ismét hazai közönség előtt léphet pályára vb-mérkőzésen a magyar nemzeti együttes. A 2018. április 22. és 28. között a Papp László Budapest Sportarénában esedékes tornán a feljutó Nagy-Britannia, a világelitből frissen kiesett Olaszország és Szlovénia, valamint az idei, kijevi vb-s riválisok közül Lengyelország és Kazahsztán lesz a magyar együttes ellenfele. Az első két helyezett feljut a legjobbak közé.