DIVÍZIÓ I-ES JÉGKORONG-VB: MAGYAR VERESÉG AZ OSZTRÁKOKTÓL

A záró harmadbeli rossz emberhátrányos védekezés miatt a magyar jégkorong-válogatott két góllal kikapott az osztrák csapattól a kijevi divízió I/A-s világbajnokság második fordulójában, hétfőn. Rich Chernomaz szövetségi kapitány együttese korán emberhátrányos gólt kapott, ám gyorsan sikerült egyenlíteni Dansereau Keegan révén. A mérkőzés végül a záró játékrészben dőlt el, amikor is a rivális két emberelőnyös találatot szerzett három perc alatt.

Eredmény, 2. forduló: • Ausztria–Magyarország 3–1 (1–1, 0–0, 2–0) – gólszerzők: Raffl (4. perc), Hofer (45.) és Heinrich (48.), illetve Dansereau (7. perc). Az állás a 2. forduló után: 1. Koreai Köztársaság 6 pont (9–4), 2. Ausztria 3 (5–4), 3. MAGYARORSZÁG 3 (6–6), 4. Lengyelország 3 (4–5), 5. Kazahsztán 3 (5–7), 6. Ukrajna 0 (4–7).

U PRODVINALCO: VERESÉG A CÍMVÉDŐTŐL

A férfi rögbi Szuperliga 12. fordulójának keddi zárómeccsén a címvédő Temesvári Saracens RCMUV 60–21 (32–9) arányban legyőzte a Horia Hâmpea edzette Kolozsvári Universitatea Prodvinalco gárdáját a bánsági Dan Păltinişanu Stadionban. A házigazdák már az első félidőben öt célt értek el, amivel korán bebiztosították maguknak a támadó bónuszpontot is.

A kolozsvári pontszerzők: Ovidiu Melniciuc (2 büntető- és 1 jutalomrúgás), Bogdan Toma és Moala Leimonii (1–1 cél), továbbá Gál Csaba (dropgól).

A forduló másik két meccsén: • Nagybányai Ştiinta MSC–Bukaresti Steaua 29–20 • Jászvásári/Iaşi-i  Politehnika–Bukaresti Dinamó 20–26. A Bukaresti MSC szabadnapos volt. A sorrend: 1. Steaua 43 pont/11 mérkőzés, 2. Temesvár 35/9 (283–116), 3. Nagybánya 35/9 (284– 50), 4. Dinamó 20/10, 5. Jászvásár 14/11, 6. Buk MSC 13/10, 7. KOLOZSVÁR 9/10.

A kolozsváriak következő ellenfele szombaton 11 órától a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban a nagybányai csapat lesz (élőben követhető a rugbytv.ro honlapon).

SPORTMÉRKŐZÉSEK A HORIA DEMIAN SPORTCSARNOKBAN

• Szerdán 16 órakor: Kolozsvári Universitatea Sportklub–Brassói Corona ASC – női kézilabda Nemzeti Liga, 25., utolsó előtti forduló, élőben közvetíti az RTV2 tévéadó.

• Szerdán és csütörtökön 19 órakor: Kolozsvári Universitatea Sportklub–Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – női kosárlabda Nemzeti Liga döntő, harmadik és negyedik mérkőzés, a három győzelemig tartó párharc állása 1–1. Belépő váltható a klub Fürdő/Cardinal Iuliu Hossu/Pavlov utcai 23. alatti székházában mindkét nap 7.30–10 és 13–15 óra között, a sportcsarnoknál szerdán 15 órai, illetve csütörtökön 17 órai kezdettel árulják a jegyeket.

U FC: HALASZGATÁS IDE-ODA

A negyedosztályú Kolozsvári U FC labdarúgócsapata eredetileg szombaton kellett volna bajnoki mérkőzést játsszon az Erdély/Ardealul együttesével a 24. fordulóban, ezt a vendégek kérésére (U19-es csapatuk az Elit ligában érdekelt azon a napon) előrehozták volna szerdára. Innen viszont június 1-jére halasztottak.

Szombaton 15 órakor viszont a 17. fordulóból elmaradt Alsódetrehemi Egyesülés elleni idegenbeli találkozót pótolják a Marius Popescu és Szilágyi Zsolt edzette egyetemisták, akik 58 ponttal (19 győzelem, 1 döntetlen) és 121–7-es gólaránnyal vezetik a Kolozs megyei IV. liga csoportját.