Sporthírek röviden

EZÜST- ÉS BRONZÉREM BIRKÓZÁSBAN

A múlt hétvégén Krajován rendezett ifjúsági országos bajnokság döntőjéről a Kolozsvári Universitatea Sportklub két versenyzője éremmel tért haza – közölte az egyesület honlapja. Aurel Şuteu tanítványai, Molnos Norbert és Juan Mihály a dobogón végeztek Molnos második lett a 60 kg-os súlycsoportban, Juan pedig bronzérmet szerzett az 55 kilósoknál.

ÖKÖLVÍVÁS: ROMÁN KUPA BRONZÉREM

A bákói sportcsarnok adott otthont a felnőtt Román Kupa döntőjének ökölvívásban. A Kolozsvári Universitatea Sportklubot két versenyző képviselte – közölt az alakulat honlapja. A 81 kg-os súlycsoportban Andrei Şerdean a dobogó legalsó fokára kapaszkodhatott fel, ez a kolozsvári bokszoló második bronzérme a brăilai felnőtt/U22-es bajnokságon is harmadik lett. A +91 kilósoknál Ionuţ Iancu indult, végül ötödik lett.

BEJUTOTTAK AZ ORSZÁGOS MÉTADÖNTŐBE A DÉSI DIÁKOK

A métának mindig is nagy hagyománya volt Dés környékén. A napokban éppen a pecsétszegi pályán rendezték az Országos Iskolás Sportolimpia megyeközi szakaszát. Az első helyen a Dési Constantin Brâncuşi Technológiai Líceum végzett. A döntőben a Gáll  Ferenc edzette Szamos-parti csapat a Nagyszebeni Technológiai Líceum együttesét győzte le, bejutva az országos  döntőbe. A finálét Nagyszebenben rendezik május 12. és 14.  között az ország legjobb nyolc métacsapatának részvételével. Itt említjük meg, a múlt hétvégén a szilágysági Drág községben a pecsétszegi iskola méta együttese első helyen végzett egy megyeközi rendezvényen. (erkedi)